ირაკლი კობახიძე - ჩვენი ხელისუფლების ერთ-ერთი მთავარი მიღწევა არის ის, რომ ბიზნესი არის სრულად თავისუფალი
596
ჩვენთვის არის მთავარი ერთი - როგორიც არ უნდა იყოს პოლიტიკური კავშირები, ბიზნესი იქნება აუცილებლად თავისუფალი, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისივე თქმით, მოქმედი ხელისუფლების ერთ-ერთი მთავარი მიღწევა არის ის, რომ ბიზნესი სრულად თავისუფალია და ეს პრინციპი ურყევად იქნება დაცული.
"ჩვენთვის არის მთავარი ერთი - როგორიც არ უნდა იყოს პოლიტიკური კავშირები, ბიზნესი იქნება აუცილებლად თავისუფალი. ეს არის ურყევი პრინციპი, რომელსაც იცავს ჩვენი ხელისუფლება 2012 წლიდან მოყოლებული და ერთ-ერთი მთავარი მიღწევა, რაც აქვს ჩვენს ხელისუფლებას 2012 წლის შემდეგ, არის სწორედ ეს, რომ ბიზნესი გათავისუფლდა და არის სრულად თავისუფალი. ამ პრინციპს დავიცავთ ურყევად, ვისთანაც არ უნდა იყვნენ დაკავშირებული კონკრეტული კომპანიები პოლიტიკური თვალსაზრისით, ყველა კომპანია იქნება თავისუფალი და ყველა ექნება ბიზნესის თავისუფლად წარმოების საშუალება, მთავარია, ჩვენ მაქსიმალურად ავიცვათ საზოგადოება კარტელური გარიგებებისგან", - განაცხადა კობახიძემ.

PM Koba­khidze: business will remain free regardless of political connections
Koba­khidze highlighted that one of the government’s key achievements since 2012 has been ensuring the full freedom of the business sector
Georgian Prime Minister Irakli Koba­khidze emphasized that, irrespective of political affiliations, businesses in the country will continue to operate freely.
Speaking to journalists, Koba­khidze highlighted that one of the government’s key achievements since 2012 has been ensuring the full freedom of the business sector.
"For us, one thing is paramount – no matter the political connections, business will remain completely free. This principle has been firmly upheld by our government since 2012. One of our main achievements over this period is precisely this: businesses have been liberated and enjoy full freedom. We will steadfastly maintain this principle. Regardless of any political links of individual companies, every company will remain free and able to conduct its business activities. At the same time, we will continue to protect society from cartel agreements," Koba­khidze stated.