ირაკლი კობახიძე – ჩვენმა ხელისუფლებამ მოახერხა ამ ქვეყანაში უკრაინული სცენარის თავიდან აცილება
პოლიტიკოსობა ადვილი არ არის, მით უმეტეს საქართველოში, იმიტომ, რომ ბევრი საკითხი გვაქვს, ბევრი გამოწვევა გვაქვს ირგვლივ, სხვადასხვა ტიპის საფრთხე ქვეყნის შიგნით და გარეთ, – ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ შვეიცარიულ ყოველკვირეულ ჟურნალ Die Weltwoche-თან ინტერვიუში განაცხადა.
ირაკლი კობახიძის თქმით, როცა ხარ პოლიტიკოსი, მაღალ თანამდებობას იკავებ, გაქვს განცდა, რომ გაქვს ერთგვარი ძალა, პოზიტიურად იმოქმედო ქვეყნის განვითარებაზე.
“ჩვენ მოვახერხეთ მშვიდობის შენარჩუნება ამ ქვეყანაში და როცა გვახსენდება, რომ ჩვენმა ხელისუფლებამ მოახერხა ამ ქვეყანაში უკრაინული სცენარის თავიდან აცილება, რა თქმა უნდა, ეს იწვევს კმაყოფილების განცდას.
ეს არის ერთგვარი კომპენსაცია იმ სირთულეებისა, რომლებიც დაკავშირებულია საქართველოში პოლიტიკურ საქმიანობასთან“, – განაცხადა კობახიძემ.

PM Kobakhidze: “Our Government prevented Ukrainian scenario in Georgia”
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze stated that his government has successfully avoided a Ukrainian scenario in the country, emphasizing the challenges of political leadership in Georgia.
In an interview with the Swiss weekly magazine Die Weltwoche, Kobakhidze noted that governing Georgia comes with numerous internal and external threats. However, he stressed that holding a high political office also provides an opportunity to positively impact the country’s development.
“We have managed to maintain peace in our country, and when we recall that our government successfully prevented a Ukrainian scenario in Georgia, it naturally brings a sense of satisfaction,” Kobakhidze said.
He described this achievement as a compensation for the difficulties associated with political life in Georgia.