ირაკლი კობახიძე დანიის მეფისა და დედოფლის ოფიციალურ მიღებას დაესწრო, რომელიც EPC-ის სამიტის მონაწილე ლიდერთა პატივსაცემად გაიმართა
პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების სამიტში (EPC) მონაწილე ლიდერთა პატივსაცემად დანიის მეფისა და დედოფლის სახელით გამართულ მიღებას დაესწრო.
დანიის მეფე ფრედერიკ X-მ და დედოფალმა მერი ელიზაბეთმა სამიტის მონაწილე ლიდერებს კოპენჰაგენში, ამალიენბორგის სასახლეში უმასპინძლეს.
ირაკლი კობახიძე EPC-ის რიგით მე-7 სამიტში მიიღებს მონაწილეობას, რომელიც კოპენჰაგენში ხვალ გაიმართება.

The royal couple welcomed heads of state and government at Amalienborg Palace on the eve of the seventh EPC gathering
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on Wednesday attended a reception hosted in Copenhagen by Denmark’s King Frederik X and Queen Mary Elizabeth in honour of leaders taking part in the European Political Community (EPC) summit.
The royal couple welcomed heads of state and government at Amalienborg Palace on the eve of the seventh EPC gathering.