ირაკლი კობახიძე - დღეს ვხსნით საარჩევნო კამპანიას და წარვადგენთ ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების მთავარ კანდიდატს, თბილისის მერის კანდიდატურას
დღეს ვხსნით საარჩევნო კამპანიას და წარვადგენთ ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების მთავარ კანდიდატს, ჩვენი ულამაზესი დედაქალაქის, თბილისის მერის კანდიდატურას, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა, პარტია „ქართული ოცნების“ თავმჯდომარემ ირაკლი კობახიძემ განაცხადა.
მან მადლობა გადაუხადა ქართველ ხალხს 2024 წლის 26 ოქტომბერს გამოცხადებული ნდობისა და რეფერენდუმის ტოლფას არჩევნებში მშვიდობის, ღირსებისა და განვითარების სასარგებლოდ გაკეთებული არჩევანისთვის.
"დღეს, ამ ლამაზ და მშვიდ საღამოს, არ გვაქვს უფლება, პირველ რიგში, მადლობა არ გადავუხადოთ ქართველ ხალხს შარშან, 26 ოქტომბერს, საპარლამენტო არჩევნებში გამოცხადებული ნდობისთვის. შარშან შედგა რეფერენდუმის ტოლფასი არჩევნები, სადაც ქართულმა საზოგადოებამ გააკეთა არჩევანი მშვიდობის, ღირსებისა და განვითარების სასარგებლოდ.
სწორედ ამ გამარჯვებამ მოგვცა შესაძლებლობა, დღეს მთელი ყურადღება გადავიტანოთ თითოეული მუნიციპალიტეტის, თითოეული ქალაქისა და სოფლის განვითარებაზე. შემდეგი 4 წლის განმავლობაში, ჩვენ უნდა შევიტანოთ კიდევ უფრო მეტი სიცოცხლე და მეტი სიკეთე საქართველოს თითოეულ კუთხეში.
მშვიდობა საქართველოს, მეტი სიკეთე თბილისს, მეტი სიკეთე და განვითარება საქართველოს თითოეულ მხარეს, საქართველოს თითოეულ კუთხეს - ეს არის ჩვენი ამოცანა, რომელსაც შემდეგი 4 წლის განმავლობაში, საზოგადოების მხარდაჭერით, აუცილებლად შევასრულებთ“, - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.

Prime Minister of Georgia and Chairman of the ruling Georgian Dream party, Irakli Kobakhidze, officially launched the party’s campaign for the upcoming local elections and presented the main candidate for Mayor of Tbilisi.
During the campaign event, Kobakhidze expressed gratitude to the Georgian people for their support in the October 26, 2024, parliamentary elections, calling the vote a “referendum-like” decision in favor of peace, dignity, and development.
“On this beautiful and peaceful evening, we must first thank the Georgian people for the trust they showed on October 26 last year. It was an election equal to a referendum, where society chose peace, dignity, and development,” he said.
According to Kobakhidze, that victory gave the government the opportunity to shift full focus toward the development of every municipality, city, and village across the country.
“In the next four years, we must bring more life and more good to every corner of Georgia. Peace for Georgia, prosperity for Tbilisi, and growth for every region – this is our mission, and with the support of society, we will surely fulfill it,” Kobakhidze concluded.