ირაკლი კობახიძე - ძალიან სამწუხარო და დასანანია, როდესაც ასეთი შეურაცხმყოფელი ბანერით "ულოცავს" ევროკავშირის დელეგაცია მოსახლეობას დროშის დღეს
როდესაც შეურაცხმყოფელი შინაარსი იდება დროშის დღესთან დაკავშირებით, ამას არავითარი შეფასებაც კი არ შეიძლება მიეცეს, ეს არის მიზანმიმართული უხეშობა და ეს ყველაფერი წარმოაჩენს ევროპული ბიუროკრატიის სახეს, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ აბუ-დაბიში ჟურნალისტებს, ევროკავშირის საელჩოს მიერ დროშის დღესთან დაკავშირებით გავრცელებული ვიდეორგოლის შეფასებისას განუცხადა.
მისი თქმით, ძალიან სამწუხარო და დასანანია, როდესაც ასეთი შეურაცხმყოფელი ბანერით „ულოცავს“ ევროკავშირის დელეგაცია საქართველოს მოსახლეობას დროშის დღეს.
"თავისთავად ეს კიდევ ერთი, მორიგი უხეში ჩარევაა ჩვენს შიდა პოლიტიკურ საქმეებში, ეს არის რადიკალიზმის მხარდაჭერა და როდესაც შეურაცხმყოფელი შინაარსის მქონე შინაარსი იდება დროშის დღესთან დაკავშირებით, ამას არავითარი შეფასებაც კი არ შეიძლება მიეცეს. ეს არის მიზანმიმართული უხეშობა და ეს ყველაფერი წარმოაჩენს ევროპული ბიუროკრატიის სახეს. ძალიან სამწუხარო და დასანანია, როდესაც ასეთი შეურაცხმყოფელი ბანერით „ულოცავს“ ევროკავშირის დელეგაცია საქართველოს მოსახლეობას დროშის დღეს“, - განაცხადა კობახიძემ.

PM Kobakhidze slams EU Delegation video as ‘insulting’ on Georgia’s Flag Day
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze has criticised a video released by the EU Delegation in Georgia to mark the country’s Flag Day, calling it “insulting”, “regrettable” and a form of deliberate interference in the country’s internal political affairs.
Speaking to journalists in Abu Dhabi, Kobakhidze commented on the congratulatory video shared on the EU Delegation’s Facebook page, which included footage of a Georgian national flag displayed during a protest rally. The Prime Minister said the use of such imagery on Flag Day was unacceptable.
“When offensive content is posted in connection with Flag Day, it does not even deserve an assessment. This is deliberate rudeness and clearly demonstrates the face of European bureaucracy,” Kobakhidze said.
The Prime Minister said the video represented yet another instance of груse interference in Georgia’s domestic politics and amounts to support for radicalism. He added that it was “very sad and regrettable” that the EU Delegation chose to “congratulate” the Georgian public on Flag Day with what he described as an offensive banner.