ირაკლი კობახიძე - ევრონესტზე მიწვეული ჰყავდათ, NGO-ს საფარქვეშ, რეალურად, რადიკალური ოპოზიციის წარმომადგენლები
ფაქტია ის, რომ ევრონესტზე მიწვეული ჰყავდათ, NGO-ს საფარქვეშ, რეალურად, რადიკალური ოპოზიციის წარმომადგენლები, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჩინეთში ქართველ ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისი შეფასებით, ასეთ ვითარებაში, ქართული დელეგაციის მონაწილეობა იყო აბსოლუტურად ირაციონალური.
"აქაც, არის ევროპული ბიუროკრატიის მიდგომა და აქაც, მხოლოდ სინანული შეიძლება გამოვთქვათ ამ ყველაფერთან დაკავშირებით. რა თქმა უნდა, ასეთ რეჟიმში ძალიან რთულია კონსტრუქციული ურთიერთობების აწყობა კონკრეტულ ჩინოვნიკებთან ევროკავშირიდან“, - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.

Georgian PM: radical opposition members were invited to Euronest under guise of NGOs
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on Wednesday claimed individuals representing the radical opposition were invited to the Euronest Parliamentary Assembly “under the guise of NGOs”.
Speaking to Georgian journalists in China, Kobakhidze said the participation of the Georgian delegation in such circumstances would have been “completely irrational”.
“It is a fact that radical opposition representatives were invited to Euronest under the NGO label. This, again, reflects the approach of the European bureaucracy and we can only express regret about it. Naturally, it is very difficult to build constructive relations with certain EU officials under such conditions”, the Prime Minister said.