ირაკლი კობახიძე ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის მიწვევით, ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების  სამიტში მონაწილეობს
პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის, ანტონიო კოშტას მიწვევით ალბანეთის დედაქალაქ ტირანაში, ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების (EPC) სამიტში მონაწილეობს.
სამიტის მონაწილე ლიდერებს ალბანეთის პრემიერ-მინისტრი ედი რამა მასპინძლობს.
ირაკლი კობახიძის განცხადებით, ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების სამიტზე ისაუბრებს მთავარ გზავნილებზე, რაც ქვეყნის ძირეულ ეროვნულ ინტერესებს უკავშირდება.
"სამიტზე ევროპიდან ყველა ქვეყნის ლიდერი იქნება წარმოდგენილი. მექნება საშუალება, სიტყვით გამოვიდე მრგვალი მაგიდის ფორმატში. ამ ფორმატს ასევე გამოვიყენებთ იმისთვის, რომ სხვადასხვა ქვეყნის ლიდერებს გავესაუბროთ. ბუნებრივია, საუბარი გვექნება ჩვენი ქვეყნის მთავარ გზავნილებზე, რაც ჩვენს ძირეულ ეროვნულ ინტერესებს უკავშირდება“, - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.
პრემიერი EPC-ს რიგით მე-6 კონფერენციის გახსნით სესიას დაესწრო, რომლის შემდეგ კონფერენციის მონაწილე ლიდერებმა ერთობლივი ფოტო გადაიღეს.
ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების მე-6 სამიტში 50-მდე ქვეყნის ლიდერი, ევროპული და საერთაშორისო ინსტიტუტების ხელმძღვანელები მონაწილეობენ.
პრემიერ-მინისტრი ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების სამიტზე დელეგაციასთან ერთად იმყოფება, რომლის შემადგენლობაში საგარეო საქმეთა მინისტრი მაკა ბოჭორიშვილი და მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი არიან.
<p style="text-align: justify">პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის, ანტონიო კოშტას მიწვევით ალბანეთის დედაქალაქ ტირანაში, ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების (EPC) სამიტში მონაწილეობს.</p><p style="text-align: justify">სამიტის მონაწილე ლიდერებს ალბანეთის პრემიერ-მინისტრი ედი რამა მასპინძლობს.&nbsp;</p><p style="text-align: justify">ირაკლი კობახიძის განცხადებით, ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების სამიტზე ისაუბრებს მთავარ გზავნილებზე, რაც ქვეყნის ძირეულ ეროვნულ ინტერესებს უკავშირდება.</p><p style="text-align: justify">"სამიტზე ევროპიდან ყველა ქვეყნის ლიდერი იქნება წარმოდგენილი. მექნება საშუალება, სიტყვით გამოვიდე მრგვალი მაგიდის ფორმატში. ამ ფორმატს ასევე გამოვიყენებთ იმისთვის, რომ სხვადასხვა ქვეყნის ლიდერებს გავესაუბროთ. ბუნებრივია, საუბარი გვექნება ჩვენი ქვეყნის მთავარ გზავნილებზე, რაც ჩვენს ძირეულ ეროვნულ ინტერესებს უკავშირდება“, - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.</p><p style="text-align: justify">პრემიერი EPC-ს რიგით მე-6 კონფერენციის გახსნით სესიას დაესწრო, რომლის შემდეგ კონფერენციის მონაწილე ლიდერებმა ერთობლივი ფოტო გადაიღეს.</p><p style="text-align: justify">ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების მე-6 სამიტში 50-მდე ქვეყნის ლიდერი, ევროპული და საერთაშორისო ინსტიტუტების ხელმძღვანელები მონაწილეობენ.&nbsp;</p><p style="text-align: justify">პრემიერ-მინისტრი ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების სამიტზე დელეგაციასთან ერთად იმყოფება, რომლის შემადგენლობაში საგარეო საქმეთა მინისტრი მაკა ბოჭორიშვილი და მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი არიან.</p><p style="text-align: justify"><em>ინფორმაციას მთავრობის ადმინისტრაცია ავრცელებს.</em></p>

Georgian PM attending European Political Union Summit at invitation of European Council President
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze is attending the 6th European Political Union (EPC) Summit in Tirana, Albania, on the invitation of Antonio Costa, President of the European Council. The summit, hosted by the Albanian Prime Minister, brings together leaders from approximately 50 countries, alongside heads of European and international institutions.
Kobakhidze, accompanied by Foreign Minister Maka Botchorishvili and Head of Government Administration Levan Zhorzholiani, participated in the summit’s opening session, which was followed by a joint photo of all attending leaders.
He is scheduled to deliver a speech at the summit in a round table format, where he intends to “highlight Georgia’s key national interests.” Speaking ahead of his address, Kobakhidze emphasized the importance of using the opportunity to engage with other European leaders on issues crucial to Georgia.
"The summit will be attended by leaders from all European countries. I will have the opportunity to deliver a speech in a round table format. We will also use this format to talk to leaders of different countries. Naturally, we will talk about the main messages of our country, which are related to our fundamental national interests," Kobakhidze pledged.
The European Political Union Summit serves as a platform for European leaders to discuss key issues affecting the continent, with a focus on enhancing cooperation and addressing common challenges.
<p><span style="color: rgb(0, 0, 0)">Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze is attending the 6th European Political Union (EPC) Summit in Tirana, Albania, on the invitation of Antonio Costa, President of the European Council. The summit, hosted by the Albanian Prime Minister, brings together leaders from approximately 50 countries, alongside heads of European and international institutions.</span></p><p><span style="color: rgb(0, 0, 0)">Kobakhidze, accompanied by Foreign Minister Maka Botchorishvili and Head of Government Administration Levan Zhorzholiani, participated in the summit’s opening session, which was followed by a joint photo of all attending leaders.</span></p><p><span style="color: rgb(0, 0, 0)">He is scheduled to deliver a speech at the summit in a round table format, where he intends to “</span><a target="_blank" rel="noopener noreferrer nofollow" class="text-brand-500 underline" href="https://frontnews.ge/en/news/irakli-kobakhidze-evropuli-politikuri-gaertianebis-samitze-evropidan-qvela-kveqnis-lideri-ikneba-tsarmodgenili-saubari-gvekneba-chveni-kveqnis-mtavar-gzavnilebze"><span style="color: rgb(0, 0, 0)">highlight Georgia’s key national interests</span></a><span style="color: rgb(0, 0, 0)">.” Speaking ahead of his address, Kobakhidze emphasized the importance of using the opportunity to engage with other European leaders on issues crucial to Georgia.</span></p><p><span style="color: rgb(0, 0, 0)">"The summit will be attended by leaders from all European countries. I will have the opportunity to deliver a speech in a round table format. We will also use this format to talk to leaders of different countries. Naturally, we will talk about the main messages of our country, which are related to our fundamental national interests," Kobakhidze pledged.</span></p><p><span style="color: rgb(0, 0, 0)">The European Political Union Summit serves as a platform for European leaders to discuss key issues affecting the continent, with a focus on enhancing cooperation and addressing common challenges.&nbsp;</span></p><p><br></p>