ირაკლი კობახიძე -  იმედი მაქვს, რომ პრეზიდენტი ტრამპი წარმატებით შეასუსტებს Deep State-ს, წარმატებას ვუსურვებთ ახალ ადმინისტრაციას ამ ძალიან მნიშვნელოვან ბრძოლაში
წლებია, საქართველო ებრძვის უცხოური დაფინანსებით მოქმედი არასამთავრობოებისა და მედიასაშუალებების დეზინფორმაციას, რომლებიც პროგრესს კი არ ემსახურებიან, არამედ ცდილობენ ჩვენი ღირებულებების გადაკეთებას, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ კონსერვატიული პოლიტიკური მოქმედების კონფერენციაზე სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა.
მისი თქმით, მსოფლიო მშვიდობის რღვევა, სხვა ქვეყნების საშინაო საქმეებში ჩარევა, ბრძოლა ეროვნულ და რელიგიურ იდენტობასთან, გენდერული და ლგბტ პროპაგანდა, ოჯახური ღირებულებების შეზღუდვის მცდელობა, მედიის თავისუფლების გლობალური რღვევა და ცენზურა, ლიბერალური ფაშიზმი - ერთი ცენტრიდან არის კოორდინირებული.
"როდესაც საქართველომ გაატარა ინიციატივა, რომელიც სუვერენიტეტის დაცვასა და არასამთავრობოების გამჭვირვალობას ემსახურება, ამას მუქარითა და სანქციებით შეხვდნენ - მხოლოდ იმიტომ, რომ გავბედეთ და ვთქვით: „დავიცვათ საქართველო. დაე თავად გადაწყვიტოს საქართველომ“.
ყველა ზემოაღნიშნული შემაშფოთებელი მოვლენა - მსოფლიო მშვიდობის რღვევა, სხვა ქვეყნების საშინაო საქმეებში ჩარევა, ბრძოლა ეროვნულ და რელიგიურ იდენტობასთან, გენდერული და ლგბტ პროპაგანდა, ოჯახური ღირებულებების შეზღუდვის მცდელობა, მედიის თავისუფლების გლობალური რღვევა და ცენზურა, ლიბერალური ფაშიზმი - ერთი ცენტრიდან არის კოორდინირებული. ჩვენ ამ ცენტრს 2022 წლიდან გლობალური ომის პარტიას ვეძახით, ხოლო შეერთებული შტატების ახალი ადმინისტრაცია მას Deep State-ად მოიხსენიებს.
მოხარული ვართ, რომ პრეზიდენტმა ტრამპმა და მისმა ადმინისტრაციამ ბრძოლა Deep State-ს გამოუცხადეს. უცხოური ინტერვენციების ცნობილი მეთოდები - როგორებიცაა USAID და NED, რომლის მეშვეობითაც Deep State ცდილობდა საქართველოში ბოლო ოთხ წელიწადში ოთხი რევოლუციის მოწყობას, გაუქმებულია. ახალი ადმინისტრაციის განცხადებები და კონკრეტული ნაბიჯები ნამდვილად იმედის მომცემია. თუმცა ეს საკმარისი არ არის. როგორც ჩანს, Deep State ჯერ კიდევ ღრმად არის ფესვგადგმული ამერიკულ და ევროპულ ბიუროკრატიაში, რაც ნათლად ჩანს საქართველოზე ზეწოლის კონკრეტულ ფაქტებში“, - განაცხადა კობახიძემ.
მისი თქმით, ამის მაგალითია ევროპარლამენტის მიერ მიღებული 6 უსამართლო რეზოლუცია ქართველი ხალხის წინააღმდეგ, ასევე შეერთებული შტატების წარმომადგენელთა პალატის მიერ მიღებული კანონპროექტი  - ე.წ. "მეგობარი აქტი“ - რომელიც ასევე უსამართლოა და ქართველ ხალხზე თავდასხმას წარმოადგენს.
"იმედი მაქვს, რომ პრეზიდენტი ტრამპი წარმატებით შეასუსტებს Deep State-ს, რაც უეჭველად დადებითად აისახება შეერთებულ შტატებსა და ევროკავშირთან საქართველოს  ურთიერთობების გაუმჯობესებაზე. წარმატებას ვუსურვებთ ახალ ადმინისტრაციას ამ ძალიან მნიშვნელოვან ბრძოლაში.
დასასრულ, მსურს წარმატება და ყოველივე საუკეთესო ვუსურვო მსოფლიოს ყველა ლიდერს, ვინც მტკიცედ დგას რადიკალური მემარცხენე ლიბერალიზმის და Deep State-ის გავლენის წინააღმდეგ - ვინც იცავს ეროვნულ სუვერენიტეტს, ტრადიციულ ღირებულებებსა და თავისი ხალხის ნებას”, - განაცხადა კობახიძემ.

Georgia’s PM hails Trump as ally against ‘deep state’ in CPAC speech
Kobakhidze also accused foreign-funded NGOs and international media outlets of “attempting to reshape Georgian values and disrupt national sovereignty.”
Georgia’s Prime Minister Irakli Kobakhidze has voiced support for US President Donald Trump, praising his administration’s efforts to dismantle what he called the “deep state” and declaring that Trump’s return to power would benefit Georgia’s relations with the West.
Speaking at the Conservative Political Action Conference (CPAC), Kobakhidze said “we are glad that President Trump and his administration have declared war on the deep state.” He claimed that under Trump’s leadership, institutions such as USAID and the National Endowment for Democracy (NED) had been stripped of their ability to interfere in Georgia’s internal affairs.
“The statements and concrete steps of the new administration are indeed promising,” he said. “I hope that President Trump will successfully weaken the deep state, which will undoubtedly have a positive impact on improving Georgia’s relations with the United States and the European Union.”
Kobakhidze also accused foreign-funded NGOs and international media outlets of “attempting to reshape Georgian values and disrupt national sovereignty.” He claimed the efforts, along with global movements promoting gender rights and liberal policies, were coordinated by a single entity he referred to as the Global War Party - a term he said aligned with what Trump calls the deep state.
He alleged that the network was behind multiple attempts to incite revolution in Georgia in recent years, though he did not present direct evidence.
The PM further condemned six recent resolutions passed by the European Parliament and the US House’s adoption of the MEGOBARI Act, calling them politically motivated and harmful to the Georgian people.
Kobakhidze concluded his address with praise for leaders worldwide who, in his view, defend national sovereignty, traditional values, and resist what he called “radical left-liberalism.”