ირაკლი კობახიძე - მოხარული ვარ აზერბაიჯანის პრეზიდენტთან შეხვედრით, საუბრისას განვიხილეთ საქართველო-აზერბაიჯანის სტრატეგიული პარტნიორობა
მოხარული ვარ მსოფლიო ურბანული ფორუმის ფარგლებში აზერბაიჯანის პრეზიდენტთან, მის აღმატებულება ილჰამ ალიევთან  შეხვედრით, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე სოციალურ ქსელ X-ში წერს.
"მოხარული ვარ მსოფლიო ურბანული ფორუმის ფარგლებში აზერბაიჯანის პრეზიდენტთან, ილჰამ ალიევთან შეხვედრით. საუბრისას განვიხილეთ საქართველო-აზერბაიჯანის სტრატეგიული პარტნიორობა და განსაკუთრებული ყურადღება დავუთმეთ  იმ ერთობლივ პროექტებს, რომლებიც ჩვენი რეგიონის როლს აძლიერებს გლობალური დაკავშირებადობის კონტექსტში“, - წერს კობახიძე.

Georgian PM says talks with Azerbaijani President focused on strategic partnership, regional connectivity
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on Monday said his meeting with Azerbaijani President Ilham Aliyev focused on the strategic partnership between Georgia and Azerbaijan, as well as joint regional projects aimed at strengthening global connectivity.
Pleased to meet with [...] Aliyev [...] on the sidelines of World Urban Forum to discuss the Georgia-Azerbaijan strategic partnership, with a focus on joint projects that strengthen our region’s role in global connectivity,” Kobakhidze wrote on social media platform X.