ირაკლი კობახიძე - მომავალ წელს იწყება 30 ტექნიკური სტადიონისა და 8 სხვადასხვა ქალაქში სრულფასოვანი სტადიონის მშენებლობა
ჩვენ დაგეგმილი გვაქვს ძალიან მნიშვნელოვანი პროექტები, მთელი ქვეყნის მასშტაბით გვინდა, განვავითაროთ სპორტული ინფრასტრუქტურა, თითოეულ მუნიციპალიტეტში უნდა აშენდეს მრავალფუნქციური სპორტული ცენტრები, რომელიც მოემსახურება სპორტის სხვადასხვა სახეობას და ეს ყველაფერი, რა თქმა უნდა, თავის წვლილს შეიტანს როგორც მასობრივი, ისე მაღალი მიღწევების სპორტის განვითარებაში, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ 2025 წლის საუკეთესო სპორტსმენის დაჯილდოების ცერემონიაზე სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა.
მისივე თქმით, მომავალ წელს, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, 30 ტექნიკური სტადიონისა და 8 სხვადასხვა ქალაქში სრულფასოვანი სტადიონის მშენებლობა იგეგმება.
"მომავალ წელს იწყება 30 ტექნიკური სტადიონის მშენებლობა, ქვეყნის მასშტაბით, ეს პროცესიც გაგრძელდება და ტექნიკური სტადიონები ექნება ყველა მუნიციპალიტეტს. ასევე, მომავალი წლიდან იწყება 8 სხვადასხვა ქალაქში სრულფასოვანი სტადიონების მშენებლობა, რაც ასევე ხელს შეუწყობს სპორტის განვითარებას ყველა მიმართულებით", - განაცხადა კობახიძემ.

Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on Tuesday announced the construction of 30 technical stadiums nationwide, along with eight full-scale stadiums in different cities, would begin next year as part of a broader effort to develop sports infrastructure across the country.
Speaking at the Best Athlete of 2025 awards ceremony, Kobakhidze said the Government had planned a number of major projects aimed at strengthening sports infrastructure and promoting both mass participation and high-performance sport.
“We have very important projects planned. Across the entire country, we want to develop sports infrastructure. Multifunctional sports centres should be built in every municipality to serve various sports disciplines. All of this will, of course, contribute to the development of both grassroots and elite sport,” the Prime Minister said.