ირაკლი კობახიძე - ნაყოფიერი სატელეფონო საუბარი მქონდა აშშ-ის სახელმწიფო მდივანთან, ხაზი გავუსვით პარტნიორობის განახლების მნიშვნელობას
ნაყოფიერი საუბარი მქონდა ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო მდივან მარკო რუბიოსთან, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე სოციალურ ქსელ X-ზე წერს.
მისი თქმით, საუბრისას ხაზი გაესვა პარტნიორობის განახლების მნიშვნელობას.
“ნაყოფიერი სატელეფონო საუბარი მქონდა აშშ-ის სახელმწიფო მდივან მარკო რუბიოსთან. ხაზი გავუსვით პარტნიორობის განახლებისა და საქართველოს, როგორც სამხრეთ კავკასიაში ძლიერი პარტნიორის როლის გაძლიერების მნიშვნელობას.
ვადასტურებთ ჩვენს ერთგულებას საქართველო–აშშ-ის კავშირების განმტკიცებისა და რეგიონული სტაბილურობისა და დაკავშირებადობის ხელშეწყობის მიმართ”, - აღნიშნავს ირაკლი კობახიძე.

Georgian PM says he held ‘productive’ call with US Secretary of State
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on Monday said he had a “productive” telephone conversation with US Secretary of State Marco Rubio, highlighting the importance of renewing bilateral ties.
Writing on social media platform X, Kobakhidze said the discussion focused on resetting the partnership between Georgia and the United States and strengthening Georgia’s role as a key partner in the South Caucasus.
“We emphasised the importance of resetting our partnership and reinforcing Georgia’s role as a strong partner in the South Caucasus,” he said.
“Committed to strengthening Georgia–US ties and advancing regional stability and connectivity,” he added.