ირაკლი კობახიძე - რამდენიც ჩადიოდა ძალადობას, რამდენიც მონაწილეობდა ძალადობრივად დამხობის მცდელობაში, ყველა იქნება დაკავებული
ჩვენ გავაფრთხილეთ ყველა, იდენტიფიცირების საშუალებაც გვქონდა მეტი და არავის არ შერჩებოდა ხელისუფლების დამხობის მცდელობაში მონაწილეობა, აქედან გამომდინარე, ყველა შეეგუოს იმას, რაც ხდება, რომ სამართალი აღსრულდება თითოეული ადამიანის მიმართ, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისი თქმით, იმდენი იქნება დაკავებული, რამდენიც ჩადიოდა ძალადობას და რამდენიც მონაწილეობდა ძალადობრივად დამხობის მცდელობაში.
"ყველა გავაფრთხილეთ. აქედან გამომდინარე, ყველა შეეგუოს იმას, რაც ხდება, რომ სამართალი აღსრულდება თითოეული ადამიანის მიმართ, რომელიც მონაწილეობდა დამხობის მცდელობაში, ყველა უნდა შეეგუოს ამას. ჩვენ ვაფრთხილებდით, ყველანაირად ვცადეთ, დაგვეზღვია ეს ადამიანები ამისგან, თუმცა ისინი ჩაერთნენ დამხობის მცდელობაში, აგულიანებდნენ ამ ადამიანებს, შესაბამისად, ყველა უნდა შეეგუოს დღეს იმას, რომ კანონი აღსრულდება თითოეული სამართალდამრღვევის მიმართ.
რამდენიც იქნება დასაკავებელი, იმდენი იქნება დაკავებული, რამდენიც ჩადიოდა ძალადობას, რამდენიც მონაწილეობდა ძალადობრივად დამხობის მცდელობაში, ყველა იქნება დაკავებული“, - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.

PM warns of arrests for ‘all those’ involved in attempted Government overthrow
Speaking to journalists on Friday, Kobakhidze said “we warned everyone. Therefore, all must accept that the law will be enforced against every person who participated in the attempt to topple the government"
Georgia’s Prime Minister Irakli Kobakhidze has warned that everyone involved in the recent attempt to overthrow the government will face legal consequences.
Speaking to journalists on Friday, Kobakhidze said “we warned everyone. Therefore, all must accept that the law will be enforced against every person who participated in the attempt to topple the government. Those who engaged in violence and encouraged others to participate will be held accountable. Everyone involved will be arrested.”