ირაკლი კობახიძე საერთაშორისო ფინანსური სერვისების პლატფორმა Bybit-ის თანადამფუძნებელს და აღმასრულებელ დირექტორს შეხვდა
პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე საერთაშორისო ფინანსური სერვისების პლატფორმა Bybit-ის თანადამფუძნებელს და აღმასრულებელ დირექტორს ბენ ჭოუს შეხვდა.
პრემიერ-მინისტრმა აღნიშნა, რომ მისასალმებელია წამყვანი საერთაშორისო ფინტექკომპანიების ინტერესი საქართველოს მიმართ, რაც კიდევ ერთხელ ადასტურებს საქართველოს საინვესტიციო გარემოს მიმზიდველობას და ფინანსური ინოვაციებისა და ციფრული აქტივების მომსახურების კუთხით ქვეყანაში არსებულ შესაძლებლობებს.
ხაზი გაესვა საქართველოს ეკონომიკის განვითარების პოზიტიურ დინამიკას. აღინიშნა, რომ 2021-2025 წლებში ქვეყნის საშუალო ეკონომიკურმა ზრდამ 9,3% შეადგინა.
პრემიერმა განაცხადა, რომ საქართველოს მთავრობა მხარს უჭერს ქვეყანაში საინფორმაციო და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების, ისევე, როგორც ფინანსური სერვისების შემდგომ განვითარებას და ამ კუთხით Bybit-თან აქტიური თანამშრომლობისთვის მზად არის.
შეხვედრას საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრი მარიამ ქვრივიშვილი, მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი და Bybit Georgia-ს თანადამფუძნებელი და აღმასრულებელი დირექტორი შოთა ლომთაძე დაესწრნენ.

Kobakhidze said the government supported the further development of information and communication technologies, as well as financial services
Irakli Kobakhidze, the Prime Minister of Georgia, has met with Ben Zhou, co-founder and Chief Executive Officer of the international financial services platform Bybit.
The Prime Minister welcomed the interest of leading international fintech companies in Georgia, saying it once again demonstrated the country’s attractive investment environment and its potential in financial innovation and digital asset services, the government press office said on Wednesday.
During the meeting, attention was also drawn to the country’s positive economic performance. It was noted that Georgia’s average economic growth between 2021 and 2025 stood at 9.3%.
Kobakhidze said the government supported the further development of information and communication technologies, as well as financial services, and expressed readiness for active cooperation with Bybit in these areas.
The meeting was also attended by Mariam Kvrivishvili, Minister of Economy and Sustainable Development, Levan Zhorzholiani, Head of the Government Administration, and Shota Lomtadze, co-founder and Chief Executive Officer of Bybit Georgia.