ირაკლი კობახიძე - საქართველო არის ევროპაში ლიდერი ეკონომიკური ზრდის თვალსაზრისით
საქართველო არის ევროპაში ლიდერი ეკონომიკური ზრდის თვალსაზრისით, - ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ თბილისის საერთაშორისო აეროპორტის გაფართოების პროექტის პრეზენტაციაზე სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა.
მისი თქმით, საქართველოს აქვს ყველაზე მაღალი მაჩვენებელი გასული 5 წლის განმავლობაში.
"5 წლის მანძილზე ჩვენმა საშუალო ეკონომიკურმა ზრდამ შეადგინა 9.3% და ჩვენი ნომინალური ეკონომიკა 16 მლრდ დოლარიდან გაიზარდა 37.5 მლრდ დოლარამდე. რა თქმა უნდა, განვითარების ეს ტემპი იძლევა იმის საშუალებას, რომ კიდევ უფრო მეტად და კიდევ უფრო აქტიურად ვიზრუნოთ ქვეყანაში ტურიზმისა და ავიაციის განვითარებაზე. დღევანდელი დღეც არის ამის მაგალითი, დღევანდელი დღე გვაძლევს იმის რწმენას, რომ ჩვენი განვითარების ტემპები კიდევ უფრო დაჩქარდება მომავალში. მადლობას ყველას, ჩვენს უცხოელ პარტნიორებს, ეკონომიკის სამინისტროს, ყველას, ვინც ამ ხელშეკრულების მომზადებაში მიიღო მონაწილეობა. წარმატებები მინდა გისურვოთ“, - განაცხადა კობახიძემ.

PM Kobakhidze: Georgia is Europe’s leader in economic growth
Georgia is a leader in Europe in terms of economic growth, Prime Minister Irakli Kobakhidze said on Thursday while speaking at the presentation of the Tbilisi International Airport expansion project.
The Prime Minister added Georgia has recorded the highest economic growth figures over the past five years. He noted that the country’s average economic growth during this period stood at 9.3 percent, while the nominal size of the economy increased from $16 billion to $37.5 billion.
Kobakhidze stressed that such a pace of development creates strong opportunities to further and more actively support the development of tourism and aviation in the country. He said the airport expansion project is a clear example of this progress and expressed confidence that Georgia’s growth momentum will accelerate further in the future.