ირაკლი კობახიძე საქართველოს ფუტსალის ნაკრებს შეხვდა და ევროპის ჩემპიონატზე წარმატებები უსურვა
პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე ფეხბურთის ფედერაციის პრეზიდენტ ლევან კობიაშვილთან ერთად, ფუტსალის ნაკრებს შეხვდა და ევროპის ჩემპიონატზე წარმატებები უსურვა.
როგორც ირაკლი კობახიძემ აღნიშნა, ევროპის ჩემპიონატზე ზედიზედ მეორედ გასვლა ძალიან დიდი წარმატებაა და ნაკრების წევრებს მადლობა გადაუხადა.
“როგორც რიგითმა გულშემატკივარმა, მინდა, დიდი მადლობა გადაგიხადოთ. ნიჭთან ერთად ძალიან დიდი შრომის შედეგია ის წარმატება, რასაც თქვენ მიაღწიეთ და ძალიან დიდი მადლობა ამ ყველაფრისთვის. მინდა, დიდი წარმატება გისურვოთ ახლა უკვე ევროპის ჩემპიონატზე. დარწმუნებული ვარ, ეს ყველაფერი მხოლოდ დასაწყისია, წლების განმავლობაში მეტი და მეტი წარმატება იქნება. ამას თქვენ ჩაუყარეთ საფუძველი და ამისთვის განსაკუთრებული მადლობა გეკუთვნით. წარმატებული, ბედნიერი წელი მინდა გისურვოთ და წარმატებები ევროპის ჩემპიონატზე”, - განაცხადა კობახიძემ.
საქართველოს ფუტსალის ნაკრები, რომელიც ევროპის ჩემპიონატზე ზედიზედ მეორე ასპარეზობისთვის ხვალ მიემგზავრება და A ჯგუფში ხორვატიის, ლატვიისა და საფრანგეთის ნაკრებებს დაუპირისპირდება. ფუტსალის ევროპის ჩემპიონატი 2026 წლის 21 იანვრიდან 7 თებერვლის ჩათვლით ლატვიაში, სლოვენიასა და ლიეტუვაში გაიმართება.

Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze, together with Georgian Football Federation President Levan Kobiasvhili, on Saturday met with the Georgian futsal national team to wish them success at the upcoming European Championship.
Kobakhidze praised the team for qualifying for the European Championship for the second consecutive time, calling it a major achievement, and thanked the players for their dedication and hard work.
"As an ordinary fan, I want to sincerely thank you. This success is the result not only of talent but of immense hard work, and I am grateful for all your efforts. I wish you great success at the European Championship. I am confident this is just the beginning, and many more achievements will follow in the years ahead. You have laid the foundation for this, and for that, you deserve special thanks. I wish you a successful and happy year, and all the best at the European Championship," Kobakhidze said.
The Georgian futsal team will travel tomorrow to compete in Group A, facing Croatia, Latvia, and France. The 2026 Futsal European Championship will take place from January 21 to February 7 across Latvia, Slovenia, and Lithuania.