ირაკლი კობახიძე საქართველოში ისრაელის სახელმწიფოს ელჩს შეხვდა
პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე საქართველოში ისრაელის სახელმწიფოს  ახლად დანიშნულ ელჩს ვალიდ აბუ ჰაიას შეხვდა.
მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე მთავრობის მეთაურმა ელჩს დიპლომატიური მისიის დაწყება მიულოცა და წარმატებები უსურვა.
"შეხვედრაზე ხაზი გაესვა საქართველოსა და ისრაელს შორის არსებულ მრავალსაუკუნოვან მეგობრობას და მჭიდრო პარტნიორობას. განიხილეს სხვადასხვა სფეროში ურთიერთობების შემდგომი გაღრმავების შესაძლებლობები. საუბარი შეეხო სავაჭრო-ეკონომიკური კავშირების გაძლიერებასა და ტურიზმის მიმართულებით არსებული თანამშრომლობის მნიშვნელობას.
ყურადღება დაეთმო ახლო აღმოსავლეთში არსებულ ვითარებას. მთავრობის მეთაურმა ხაზი გაუსვა ხანგრძლივი მშვიდობისა და სტაბილურობის უზრუნველყოფის მნიშვნელობას", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

The talks also touched on the situation in the Middle East
Prime Minister Irakli Kobakhidze has met with Israel’s newly appointed ambassador to Georgia, Walid Abu-Haya, the government administration announced.
According to officials, the meeting was of a courtesy nature, during which the prime minister congratulated the ambassador on the start of his diplomatic mission and wished him success.
“The discussion highlighted the long-standing friendship and close partnership between Georgia and Israel. They explored opportunities to deepen cooperation across various sectors, including trade, economic ties, and tourism,” the statement said.
The talks also touched on the situation in the Middle East, with the prime minister emphasizing the importance of ensuring long-term peace and stability in the region.