ირაკლი კობახიძე - სახელმწიფო ყველაფერს გააკეთებს იმისათვის, რომ გაგრძელდეს მაქსიმალური ზრუნვა პატრიარქის ჯანმრთელობაზე
სახელმწიფო ყველაფერს გააკეთებს იმისათვის, რომ გაგრძელდეს მაქსიმალური ზრუნვა პატრიარქის ჯანმრთელობაზე, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
პრემიერ-მინისტრი კავკასიის მედიცინის ცენტრში იმყოფებოდა, სადაც საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქის ჯანმრთელობის მდგომარეობის შესახებ ინფორმაცია ექიმებისგან მიიღო.
"მინდა, პატრიარქს ჯანმრთელობა ვუსურვო. მადლობას გადავუხდი ექიმებს, ყველა არის ბოლომდე ჩართული, მაქსიმუმს აკეთებენ იმისათვის, რომ სათანადოდ იზრუნონ პატრიარქის ჯანმრთელობაზე. მადლობა ასევე მინისტრს, რომელიც ბოლომდეა ყველაფერში ჩართული. სახელმწიფო ყველაფერს გააკეთებს იმისათვის, რომ გაგრძელდეს მაქსიმალური ზრუნვა პატრიარქის ჯანმრთელობაზე“, - განაცხადა განაცხადა.

Kobakhidze on Tuesday visited the clinic to receive updates from doctors on the Patriarch’s condition and thanked medical staff for their efforts
Prime Minister Irakli Kobakhidze has said the state will do everything possible to ensure continued care for Patriarch Ilia II, who is undergoing treatment at the Caucasus Medical Centre.
Kobakhidze on Tuesday visited the clinic to receive updates from doctors on the Patriarch’s condition and thanked medical staff for their efforts.
“I wish the Patriarch good health. Doctors are fully engaged and doing their utmost to provide proper care. The state will do everything necessary to ensure maximum support for his treatment,” he said.