ირაკლი კობახიძე - საუბარია უზარმაზარ თანხებზე და საინტერესოა, ვინ იყო ამ ყველაფერში ჩართული, რა იყო ამის უკან მოტივი
საუბარია უზარმაზარ თანხებზე და საინტერესოა, ვინ იყო ამ ყველაფერში ჩართული, რა იყო ამის უკან მოტივი, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტის კითხვის საპასუხოდ განაცხადა, რომელიც ფულის გათეთრების საქმეს ეხებოდა.
მისი თქმით, ბოლომდე უნდა ჩაყვეს ყველა სამართალდამცავი უწყება ამ საქმეს.
"ეს არის ძალიან  მნიშვნელოვანი საქმე და შესაბამისად, კიდევ უფრო მნიშვნელოვანია ამ საქმეს ჩავყვეთ ბოლომდე. საუბარია უზარმაზარ თანხებზე და საინტერესოა, ვინ იყო ამ ყველაფერში ჩართული, რა იყო ამის უკან მოტივი და ა.შ. ბოლომდე უნდა ჩაყვეს ყველა სამართალდამცავი უწყება ამ საქმეს“, -  განაცხადა კობახიძემ.

PM Kobakhidze on money laundering case: ‘we must investigate fully who was involved and what motive was’
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on Wednesday commented on the ongoing money laundering case involving a sum of $624 million and €35 million, calling it a matter of “huge importance.”
Responding to a journalist’s question, Kobakhidze emphasised the need for a thorough investigation.
“This is a very significant case, and it is even more important to follow it through to the end. We are talking about enormous sums of money, and it is interesting to establish who was involved and what the motive behind it was. All law enforcement agencies must fully pursue this case,” the PM said.