ირაკლი კობახიძე - ვულოცავ პეტერ მადიარს და მის პარტიას არჩევნებში გამარჯვებას, საქართველო-უნგრეთის მეგობრობის და პარტნიორობის ისტორია გაგრძელდება
პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე პეტერ მადიარს და მის პარტიას უნგრეთის საპარლამენტო არჩევნებში გამარჯვებას ულოცავს.
მისი თქმით, საქართველოს და უნგრეთს აკავშირებს მეგობრობისა და პარტნიორობის ხანგრძლივი ისტორია, რომელიც აუცილებლად გაგრძელდება.
“ქართველი ხალხისა და საქართველოს მთავრობის სახელით, ვულოცავ პეტერ მადიარს და მის პარტიას უნგრეთის საპარლამენტო არჩევნებში გამარჯვებას.
მადლობას ვუხდი ვიქტორ ორბანს და მის გუნდს წლების მანძილზე საქართველოს ეროვნული ინტერესებისა და ქართველი ხალხის გამორჩეული, მტკიცე მხარდაჭერისთვის.
საქართველოს და უნგრეთს აკავშირებს მეგობრობისა და პარტნიორობის ხანგრძლივი ისტორია, რომელიც აუცილებლად გაგრძელდება”, - აღნიშნავს ირაკლი კობახიძე.

Prime Minister Irakli Kobakhidze has congratulated Péter Magyar and his party on their victory in Hungary’s parliamentary elections.
According to Kobakhidze, Georgia and Hungary share a long-standing history of friendship and partnership that will continue in the future.
“On behalf of the Georgian people and the Government of Georgia, I congratulate Péter Magyar and his party on their victory in Hungary’s parliamentary elections.
I would also like to thank Viktor Orbán and his team for their years of strong and distinguished support for Georgia’s national interests and the Georgian people.
Georgia and Hungary are connected by a long-standing friendship and partnership, which will undoubtedly continue,” Kobakhidze stated.