ირაკლი ფავლენიშვილი - ღრმად ვარ დარწმუნებული, რომ მივაღწევთ თავისუფალ არჩევნებს და უკლებლივ ყველა პოლიტიკური პატიმრის გათავისუფლებას
ღრმად ვარ დარწმუნებული, რომ საპროტესტო ტალღა აგორდება, მუხტი გაიზრდება, მჯერა, რომ საერთაშორისო წნეხიც გაიზრდება, - ამის შესახებ “ნაციონალური მოძრაობის” გენერალური მდივნის მოადგილემ ირაკლი ფავლენიშვილმა ოპოზიციური ალიანსის შექმნასთან დაკავშირებით განაცხადა.
მისივე თქმით, პოლიტიკური პარტიების გაერთიანება არის საზოგადოების დაკვეთა.
"საქართველოში აღიქვამენ ორ ძალას - წინააღმდეგობაში ჩართულ ხალხს და ამ სისტემას, რომელიც დამკვიდრდა და რეჟიმს. რეჟიმის საპირწონედ არსებობს პოლიტიკური კომპონენტი, პოლიტიკური პარტიები, რომლებიც წინააღმდეგობაში არიან ჩართული.
ერთიანობა საჭიროც და აუცილებელიც იყო, მე ამიტომ ვამბობ, რომ ეს ერთიანობა იყო საპროტესტო ელექტორატის დაკვეთა. ჩვენ როცა ამ შეთანხმებას ხელი მოვაწერეთ, წავედით რუსთაველზე და აბსოლუტურად ყველა ადამიანმა, რომელიც შეგვხვდა რუსთაველზე და ხელი ჩამოგვართვა, გამოხატა თავისი დიდი სიხარული ამ ფაქტის გამო.
რაც შეეხება შედეგს, მრწამს, რომ აუცილებლად იქნება, მე მრწამს, პირველ რიგში, ქართველი ხალხის და ღრმად ვარ დარწმუნებული, რომ საპროტესტო ტალღა აგორდება, მუხტი გაიზრდება, მჯერა, რომ საერთაშორისო წნეხიც გაიზრდება და ამ ყველა ინსტრუმენტის გამოყენებით მივაღწევთ თავისუფალ არჩევნებს და უკლებლივ ყველა პოლიტიკური პატიმრის გათავისუფლებას", - განაცხადა ირაკლი ფავლენიშვილმა.

“The unification of political parties responds directly to the demands of the protest electorate", Pavlenishvili claimed
Irakli Pavlenishvili, Deputy Secretary General of the United National Movement, on Friday said the newly formed opposition alliance would mobilize public protests and amplify international scrutiny on the Georgian government.
“The unification of political parties responds directly to the demands of the protest electorate. I am confident that the protest wave will grow, momentum will rise, and international pressure will increase. These combined efforts will help secure free elections and the release of all political prisoners,” Pavlenishvili claimed, noting widespread public support during a gathering on Rustaveli Avenue.