ჯანდაცვის სამინისტროს მონაცემებით, 3 დეკემბერს, საპროტესტო აქციების შედეგად, სამედიცინო დაწესებულებებში 15 ადამიანი გადაიყვანეს
1307
სამედიცინო დაწესებულებებში გადაიყვანეს 15 ადამიანი, მათ შორის, აქციის 11 მონაწილე, მედიასაშუალებების სამი თანამშრომელი და შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთი წარმომადგენელი, – ამის შესახებ ჯანდაცვის სამინისტროს განცხადებაშია აღნიშნული.
მისივე ინფორმაციით, 3 დეკემბრის აქციაზე გადაუდებელი დახმარების 20-ზე მეტი ბრიგადა იყო მობილიზებული.
“3 დეკემბერს, საპროტესტო აქციების შედეგად, საგანგებო სიტუაციების კოორდინაციისა და გადაუდებელი დახმარების ცენტრის ჯგუფებმა სამედიცინო დაწესებულებებში გადაიყვანეს 15 ადამიანი, მათ შორის, აქციის 11 მონაწილე, მედიასაშუალებების სამი თანამშრომელი და შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთი წარმომადგენელი.
საპროტესტო აქციის მიმდებარე ტერიტორიაზე მობილიზებული იყო საგანგებო სიტუაციების კოორდინაციისა და გადაუდებელი დახმარების 20-ზე მეტი ბრიგადა. ადგილზე სამედიცინო დახმარება გაეწია ათობით მოქალაქეს, მათ შორის, მედიისა და სამართალდამცავი ორგანოების წარმომადგენლებს, რომელთაც არ ესაჭიროებოდათ ჰოსპიტალიზაცია.
აღნიშნული მონაცემები მოიცავს მხოლოდ საგანგებო სიტუაციების კოორდინაციისა და გადაუდებელი დახმარების ცენტრის მიერ ჰოსპიტალიზებულთა რიცხვს”, – აღნიშნულია განცხადებაში.

Tuesday’s protests in Tbilisi against the Government’s decision to delay EU accession talks until 2028 resulted in 15 hospitalisations, including 11 demonstrators, three media workers, and one police officer, the Georgian Health Ministry confirmed on Wednesday.
While none of the injuries were life-threatening, several individuals remain under medical care. A 21-year-old protester at the Ingorokva Clinic suffered severe frontal bone and eye injuries but is in stable condition under medically induced sleep, according to Nino Kharaishvili, head of the clinic’s neurological department.
Over 20 emergency teams were mobilised at the protest site, providing medical assistance to dozens, including law enforcement and media personnel, who did not require hospitalisation, the Ministry said.