კახა კალაძე - 12 ნოემბრიდან მექნება შეხვედრები მოსახლეობასთან, პირისპირ გავესაუბრები თბილისელებს მათ საჭიროებებზე
12 ნოემბრიდან, ყოველ ოთხშაბათ დღეს, ჩემს თანაგუნდელებთან ერთად, მექნება შეხვედრები მოსახლეობასთან, უკვე თბილისის მერიაში 16:00 საათიდან 18:00 საათამდე, რაც მომცემს შესაძლებლობას პირისპირ გავესაუბრო თბილისელებს, რათა არ დარჩეს არცერთი მოქალაქე, ვინც ვერ ახერხებს ხმის მოწვდენას, - ამის შესახებ თბილისის მერმა კახა კალაძემ სოციალურ ქსელში გავრცელებულ ვიდეომიმართვაში განაცხადა.
მანვე ისაუბრა იმ პასუხისმგებლობაზე, რაც მესამე ვადით დედაქალაქის მართვას ნიშნავს.
"დედაქალაქის საკრებულომ თბილისის მთავრობა დაამტკიცა. ჩემთვის ძალიან ემოციური დღეა, რადგან კარგად ვაცნობიერებ, რამხელა პასუხისმგებლობაა,  მესამე ვადით მოიპოვო თბილისელების ნდობა და მხარდაჭერა, რის საფუძველზეც შეგვიძლია, გავაგრძელოთ ყველა დაწყებული რეფორმა და განვახორციელოთ გეგმები, რაც წინასაარჩევნოდ წარმოგიდგინეთ. ეს არის ერთი მხრივ დასტური იმისა, რომ მივდივართ სწორი გზით - ყველასთვის თვალსაჩინოა ჩვენი ულამაზესი თბილისის სასიკეთო გარდაქმნა და მეორე მხრივ, შესაძლებლობა, მეტი წვლილი შევიტანოთ დედაქალაქის განვითარებაში“, - განაცხადა კახა კალაძემ.
მანვე აღნიშნა, რომ მისი მხრიდან მოსახლეობასთან აქტიური კომუნიკაცია მომავალშიც გაგრძელდება.
„მინდა, თითოეულ ამომრჩეველს, თითოეულ მხარდამჭერს მადლობა გადავუხადო ამისთვის. გაძლევთ პირობას, თქვენი ხმა იქცევა კონკრეტულ საქმედ. იმ სიყვარულს, პატივისცემასა და მხარდაჭერას, რასაც ჩემ მიმართ იჩენთ, კარგი გაკეთებული საქმეებით დავაბრუნებ. არ დავიღლებით თქვენს სამსახურში. მზად ვართ, გემსახუროთ თავდაუზოგავად. როგორც იცით, თითქმის ყოველდღიურ რეჟიმში, ჩემი გუნდის წევრებთან ერთად, ვიმყოფები სხვადასხვა ობიექტზე, სადაც მიმდინარე სამუშაოები გვაქვს. შესაბამისად, მაქვს მუდმივი კომუნიკაცია მოსახლეობასთან. მივდივართ ყველა რაიონში, ყველა უბანზე და უშუალოდ იქ მცხოვრები ადამიანებისგან ვიღებთ ინფორმაციას არსებული პრობლემების შესახებ. ამასთან, აქტიურად ვიყენებ სოციალურ ქსელებს მოქალაქეებთან კომუნიკაციისთვის. კიდევ ერთხელ, მადლობა მხარდაჭერისთვის, რასაც წლების მანძილზე ვგრძნობ თქვენგან, ეს ჩემთვის ძალიან ემოციურია და მოტივაციას მაძლევს. ყველაფერს გავაკეთებთ, რომ ჩვენი ქალაქი კიდევ უფრო ლამაზი და მოწესრიგებული იყოს“, - განაცხადა კახა კალაძემ.

The mayor emphasized that his engagement with citizens will remain a priority, noting his frequent visits to neighborhoods and project sites alongside members of his administration, as well as his active communication with residents on social media
Tbilisi Mayor Kakha Kaladze has announced that, starting 12 November, he and members of his team will hold weekly meetings with residents at City Hall every Wednesday from 16:00 to 18:00. The initiative, he claimed, aims to ensure that every citizen has the opportunity to voice their concerns directly.
In a video address shared on social media on Monday, Kaladze said the meetings would allow for “face-to-face communication” so that “no citizen is left without the chance to make their voice heard.”
The mayor also reflected on the responsibility that comes with securing a third term in office. The Tbilisi City Assembly recently confirmed the new composition of the city government.
“It is a very emotional day for me because I fully understand the responsibility that comes with earning the trust and support of Tbilisi residents for a third term,” Kaladze said. He added that the mandate allowed his administration to continue ongoing reforms and fulfill pre-election promises aimed at further developing the capital.
Kaladze thanked voters for their “continued support” and pledged that citizens’ voices would translate into practical action.
“You have my word that your voice will turn into concrete work,” he said. “We will not tire of serving you. We are ready to work tirelessly for our city.”
The mayor emphasized that his engagement with citizens will remain a priority, noting his frequent visits to neighborhoods and project sites alongside members of his administration, as well as his active communication with residents on social media.