კახა კალაძე - ხამზატთან დიდი ხანია, ვმეგობრობ, აქაურობას ხშირად სტუმრობს, თუ მოძრაობის წესები დაარღვია, საპატრულო პოლიცია ჯარიმას დაუწერს
1502
თბილისის მერის თქმით, UFC-ის ჩემპიონ ხამზატ ჩიმაევთან დიდი ხანია, მეგობრობს, თუმცა, მისთვის „ფერარი“ არ უჩუქებია. ამის შესახებ მან მედიასთან ისაუბრა.
"ხამზატთან დიდი ხანია, ვმეგობრობ. ის წარმატებული სპორტსმენია, რომელიც  საქართველოში ძალიან უყვართ. ხშირად სტუმრობს ჩვენს ქვეყანას. ამჯერად, თბილისშიც იყო, სხვადასხვა რეგიონშიც. მასაც უყვარს ქართველები, აქაურობა. ბევრი მეგობარი ჰყავს აქ და ხშირად სტუმრობს საქართველოს“, - აღნიშნა კახა კალაძემ.
რაც შეეხება ჟურნალისტის კითხვას, რომ საქართველოს მეხუთე პრეზიდენტმა გაავრცელა ვიდეო, სადაც ჩიმაევი მოძრაობის წესებს არღვევს, თბილისის მერის თქმით, თუ ეს მოხდა, საპატრულო პოლიცია ჯარიმას დაწერს.
"ვინ არის პრეზიდენტი? სალომე ზურაბიშვილი ვიცით რას წარმოადგენს, აკაცუკების ერთ-ერთი წარმომადგენელია. თუ ხამზატმა მოძრაობის წესები დაარღვია, საპატრულო პოლიცია ჯარიმას დაუწერს.
რაც შეეხება „ფერარს“, მე არ მიჩუქებია. გულწრფელად გეტყვით, რაც მოხდა სინამდვილეში. გეცოდინებათ საბა მიკავა, რომელიც ავტოსალონ „ფორცა თბილისის“ მფლობელია. სხვათა შორის, წალენჯიხაში სწორედ მისი კუთვნილი ავტომანქანით ვიყავით. ადამიანმა იშრომა, იწვალა, გაუჩნდა შესაძლებლობები, რომ ეს ლურჯი „ფერარი“ ეყიდა. მე სულ რაღაც 10-15 წუთი დავჯექი მის საჭესთან და დაიწყეთ საუბარი, რომ მე მეკუთვნის. ახლა კი, იწვალა, თავის მეგობრებთან ერთად რაღაცები შეაგროვა, რომ ჩიმაევისთვის ავტომანქანა ეჩუქებინა და ყველა ამბობს, რომ თითქოს მე ვაჩუქე“, - განაცხადა კახა კალაძემ.

Kaladze clarified that he had only briefly sat in the car
Tbilisi Mayor Kakha Kaladze has denied reports that he gave a Ferrari to UFC champion Khamzat Chimaev, saying the car belonged to a local dealership owner.
Speaking to reporters on Thursday, Kaladze said he had been friends with Chimaev for a long time. “He is a successful athlete, loved in Georgia. He visits our country often, including Tbilisi and other regions. He likes Georgians and has many friends here,” Kaladze said.
Addressing a video circulated by Georgia’s fifth president, Salome Zourabichvili, showing Chimaev allegedly breaking traffic rules, Kaladze stated that any infractions would be handled by the patrol police. “If Khamzat violated traffic rules, the police will issue a fine,” he said.
On the Ferrari, Kaladze clarified that he had only briefly sat in the car. “The vehicle belongs to Saba Mikava, owner of the ‘Forza Tbilisi’ dealership. He earned the opportunity to buy this blue Ferrari. I sat in the driver’s seat for 10–15 minutes, and somehow stories began circulating that I gifted it to Chimaev. In reality, it was Mikava who arranged the gift for his friend,” Kaladze said.