საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, რთული მეტეოროლოგიური პირობების, კერძოდ ქარბუქისა და შეზღუდული ხილვადობის გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის გუდაური(ფოსტა)–კობი) მონაკვეთზე დროებით შეზღუდულია ყველა სახის საგზაო მოძრაობა. თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის ქარელის სატრანსპორტო კვანძი-ბორითის სატრანსპორტო კვანძი მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრად მისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
"რაც შეეხება სხვა მიმართულებებს, ინტენსიური თოვისა და რთული მეტეოროლოგიური პირობების გამო, საავტომობილო გზების ცალკეულ მონაკვეთებზე დაწესებულია მოძრაობის სპეციალური რეჟიმები.
კერძოდ, ლიპყინულის, ინტენსიური თოვისა და რთული მეტეოროლოგიური პირობების გამო, მისაბმელიანი და ნახევრად მისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა შეზღუდულია: გომი-საჩხერე-ჭიათურა-ზესტაფონის საავტომობილო გზაზე, ხაშური-ვალეს საბაჟოს მონაკვეთზე, კოდა–ფარცხისი–მანგლისი–წალკა-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ1-კმ42 (კოდა-სოფ.ალგეთი) და კმ110-კმ146 მონაკვეთებზე, ახალციხე-ნინოწმინდისა და ახალქალაქი-კარწახის გზებზე, საჩხერე-ონის გზაზე, ნაქერალას უღელტეხილზე და ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის საავტომობილო გზის ჯვარი-უშგულის მონაკვეთზე.
ზვავსაშიშროების, ძლიერი თოვის, ცუდი ხილვადობისა და ქარბუქის გამო ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დროებით შეზღუდულია: ნიჩბისი-დიდგორი-დიდი თონეთის საავტომობილო გზაზე, ფარავნის უღელტეხილზე, ბათუმი-ახალციხის გზის კურორტი გოდერძი-უტყისუბნის მონაკვეთზე, კალა-უშგულისა და მელე-ლსდილის მონაკვეთებზე.
საავტომობილო გზების დანარჩენ მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Traffic restricted on multiple highways due to severe weather in Georgia
All types of vehicle traffic have been temporarily restricted because of avalanche risk, heavy snow, poor visibility and blizzard conditions on the Nichbisi–Didgori–Didi Toneti road
The Roads Department of Georgia has announced temporary traffic restrictions on several highways because of heavy snowfall, blizzards and reduced visibility.
The agency on Friday said all types of vehicle traffic have been temporarily suspended on the Gudauri (Posta) - Kobi section of the international Mtskheta–Stepantsminda–Lars highway due to blizzard conditions and limited visibility.
On the Tbilisi-Senaki-Leselidze highway, movement of vehicles with trailers and semi-trailers has been prohibited on the Kareli transport hub–Boriti transport hub section.
The department said special traffic regimes have also been introduced on other road sections as a result of intense snowfall and difficult meteorological conditions.
Due to ice, heavy snow and poor visibility, vehicles with trailers and semi-trailers are restricted on the Gomi–Sachkhere–Chiatura–Zestaponi road.
The Khashuri–Vale customs section; the Koda–Partskhisi–Manglisi–Tsalka–Ninotsminda road (km1–km42, Koda–Algeti village, and km110–km146); the Akhaltsikhe–Ninotsminda and Akhalkalaki–Kartsakhi roads; the Sachkhere–Oni road; the Nakerala Pass; and the Zugdidi–Jvari–Mestia–Lasdili road on the Jvari–Ushguli section.
All types of vehicle traffic have been temporarily restricted because of avalanche risk, heavy snow, poor visibility and blizzard conditions on the Nichbisi–Didgori–Didi Toneti road; Paravani Pass; the Batumi–Akhaltsikhe road on the Goderdzi resort–Utqisubani section; and on the Kala–Ushguli and Mele–Lasdili sections.