ხატია დეკანოიძე - თუ სახელმწიფომ იცის რაიმე კონკრეტული ქმედების შესახებ, მაშინ რატომ არ მიიღეს კონკრეტული ზომები
თუ სახელმწიფომ იცის რაიმე კონკრეტული ქმედების შესახებ, რაზეც კობახიძე და რეჟიმის ე.წ. სამართალდამცველები მუდამ საუბრობენ, მაშინ რატომ არ მიიღეს კონკრეტული ზომები, რომელიც გათვალისწინებულია, - ამის შესახებ “ნაციონალური მოძრაობის” ეროვნული კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილემ ხატია დეკანოიძემ განაცხადა.
მისივე თქმით, თუ სახელმწიფოს რაიმე კონკრეტული ინფორმაცია აქვს, რომ შეიძლება რომელიმე ადმინისტრაციულ შენობასთან მოგროვდნენ ადამიანები, ამ ადმინისტრაციულ შენობასთან კონკრეტული ზომების მიღება არის საჭირო.
"თუ სახელმწიფოს რაიმე კონკრეტული ინფორმაცია აქვს, რომ შეიძლება რომელიმე ადმინისტრაციულ შენობასთან მოგროვდნენ ადამიანები, ამ ადმინისტრაციულ შენობასთან კონკრეტული ზომების მიღება არის საჭირო.
თუ სახელმწიფომ იცის რაიმე კონკრეტული ქმედების შესახებ, რაზეც კობახიძე და რეჟიმის ე.წ. სამართალდამცველები მუდამ საუბრობენ, მაშინ რატომ არ მიიღეს კონკრეტული ზომები, რომელიც გათვალისწინებულია", - განაცხადა ხატია დეკანოიძემ.

Opposition leader questions Government’s claims of threats, calls for accountability
Dekanoidze suggested that the government’s rhetoric was aimed at intimidating the public and discrediting its opponents
A senior figure from Georgia’s opposition United National Movement (UNM) has challenged the government’s repeated warnings of alleged security threats, accusing it of failing to act on its own claims.
Speaking to reporters on Monday, Khatia Dekanoidze, Deputy Chair of the UNM’s National Committee, said that if Prime Minister Irakli Kobakhidze and what she described as the regime’s “so-called law enforcement bodies” truly possess information about planned incidents, they should have already taken preventive measures.
“If the state has any specific information suggesting that people may gather near certain administrative buildings, then concrete steps must be taken to ensure security,” Dekanoidze said. “If the authorities know of particular actions, as they constantly claim, why have they not implemented the measures prescribed by law?”
Dekanoidze suggested that the government’s rhetoric was aimed at intimidating the public and discrediting its opponents, rather than maintaining order and transparency.