“კოალიცია ცვლილებისთვის” სიის წევრებმა ხელი მოაწერეს განცხადებას, რომლითაც უარს ამბობენ პარლამენტის წევრობაზე
1404
ამ პარლამენტში მონაწილეობა მიგვაჩნია არალეგიტიმურ ქმედებებში თანამონაწილეობად. ეს არის ჩვენი კოალიციის პოზიცია და ეს არის ჩვენი კოალიციის გადაწყვეტილება, – ამის შესახებ კოალიცია “ცვლილებებისთვის” ლიდერმა ნიკა გვარამიამ განაცხადა.
მისივე თქმით, პარლამენტი არალეგიტიმურია და იქ მისი კოალიციის ყოფნა შეუძლებელი.
“ამ პარლამენტში მონაწილეობა მიგვაჩნია არალეგიტიმურ ქმედებებში თანამონაწილეობად. ეს არის ჩვენი კოალიციის პოზიცია და ეს არის ჩვენი კოალიციის გადაწყვეტილება –  განცხადებაში, რომელსაც ჩვენ წარმოგიდგენთ და 82 წევრი სიისა, ყველა ვინც ვართ ამ სიაში, უარს ვაცხადებთ ნებისმიერი ფორმით თანამშრომლობაზე რეჟიმთან, რომელიც იპარავს არჩევნებს და გამოხატავს რუსეთის ფედერაციის ინტერესებს ჩვენს სამშობლოში, ამ სამყაროში ჩვენი ერთადერთი მტრის.
ყოველივე ზემო აღნიშნულის გათვალისწინებით, მოგმართავთ განცხადებით, “კოალიცია ცვლილებისთვის გვარამია, მელია, “გირჩი”, “დროა” პარტიული სიის წევრი არ გამატაროთ რეგისტრაციაში როგორც არჩეული საქართველოს პარლამენტის წევრი და არ გასცეთ ჩემზე დროებითი მოწმობა საქართველოს პარლამენტის წევრად არჩევის შესახებ.
რამდენჯერაც იქნება საჭირო, 82-ვე წევრი მოაწერს ხელს უარს. ყველა ვაწერთ ხელს ამ განაცხადს, რითაც ვადასტურებთ იმას, რომ პარლამენტი არის არალეგიტიმური და ჩვენი მონაწილეობა შეუძლებელია”, – განაცხადა ნიკა გვარამიამ.

Coalition for Change refuses to cooperate with “illegitimate parliament”
Nika Gvaramia, a leader of the Coalition for Change, announced on Tuesday that all members of the coalition’s election list were refusing to cooperate with the Georgian Parliament, calling it illegitimate. He emphasized that participation in the parliament would be seen as complicity in the government’s alleged election fraud.
“All of us on this [election] list refuse to cooperate in any way with the regime that steals elections and expresses the interests of the Russian Federation in our homeland,” Gvaramia stated at a briefing.
Gvaramia explained that while the election results were “stolen”, the coalition was committed to returning the vote to the people and rejecting any involvement in the current parliamentary system.
“Parliament is illegitimate, therefore, we consider participation in this parliament as complicity in illegitimate actions,” he said.