ქუთაისში დაჭრილი მამაკაცი გარდაიცვალა, დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის  თანამშრომლებმა, ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების და დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით, წარსულში ნასამართლევი 2 პირი: 1991 წელს დაბადებული შ.რ. და 1993 წელს დაბადებული გ.ს. დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 30 აპრილს, ქუთაისში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, სანადირო თოფიდან გასროლით დაჭრა - 1985 წელს დაბადებულ ბ.ჟ. და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცი მოგვიანებით სამედიცინო დაწესებულებაში გარდაიცვალა.
გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ დანაშაულს შეესწრო შ.რ.-ს თანმხლები გ.ს., თუმცა მან მომხდარის შესახებ სამართალდამცველებს არ შეატყობინა.
ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად პოლიციამ ორივე მათგანი ბრალდებულის სახით დააკავა.
დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებადაა ამოღებული.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე და 376-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 7 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.

The victim was taken to a medical facility but later died of his injuries
Two men have been detained in western Georgia following a fatal shooting in the city of Kutaisi, the Ministry of Internal Affairs has said.
Officers from the Imereti Police Department arrested two previously convicted individuals, identified by their initials as Sh.R., born in 1991, and G.S., born in 1993. They face charges of intentional grievous bodily harm and failure to report a crime.
Investigators said the incident took place on 30 April, when an altercation escalated and one of the suspects allegedly shot a man, born in 1985 and identified as B.Zh., using a hunting rifle before fleeing the scene.
The victim was taken to a medical facility but later died of his injuries.
Police said the second suspect, who was present at the scene, did not inform law enforcement authorities about the incident.