ლევან ხაბეიშვილი - ივანიშვილის რუსულ ოპერაციას, რომელსაც „არჩევნები“ ჰქვია, უნდა დავუპირისპიროთ მძლავრი, ერთიანი და ორგანიზებული პროტესტი
“4 ოქტომბერი არის ბუნებრივი დედლაინი! არ ვიცი, ვინ რას ფიქრობს, ვის რა შიში, შფოთვა და წუხილი აქვს — მაგრამ ერთი რამ ცხადია: ივანიშვილის რუსულ ოპერაციას, რომელსაც „არჩევნები“ ჰქვია, უნდა დავუპირისპიროთ მძლავრი, ერთიანი და ორგანიზებული პროტესტი!” - წერს “ნაციონალური მოძრაობის” პოლიტსაბჭოს თავმჯდომარე, ლევან ხაბეიშვილი სოციალურ ქსელში
“და კიდევ, ერთ საინტერესო და აქტუალურ თემაზე
არ ვიცი ვინ რას ფიქრობს და ვის რა შიშები, შფოთვები და წუხილები აქვს, მაგრამ 4 ოქტომბერი არის ბუნებრივი "დედლაინი"!!! ივანიშვილის რუსულ ოპერაციას სახელად -“არჩევნები” უნდა დავუპირისპიროთ მძლავრი პროტესტი!!!
ასიათასობით უნდა შევიკრიბოთ და რეალურად, არეული, იზოლაციაში მყოფი ქვეყანა დავალაგოთ, დავაწყნაროთ და განვითარების გზაზე გადავიყვანოთ.
იქნება თუ არა რთული? - დიახ იქნება!!!
არის თუ არა შესაძლებელი გამარჯვება? - ცხადია არის!!!
ამიტომ, ვისაც ეს ქვეყანა უყვარს პარტიული კუთვნილებების გარეშე, დავდგეთ ერთად და ვაჩვენოთ შიდა და გარე მტერსაც, რომ ბრძოლა არ შეგვიწყვეტია და მეტიც, მზად ვართ გავიმარჯვოთ!!!” - წერს ლევან ხაბეიშვილი სოციალურ ქსელში.

United National Movement (UNM) leader Levan Khabeishvili has responded to the arrest of his political ally and party political council member Lasha Tsanava, who was detained on fraud charges, calling the case a "provocation" orchestrated by Georgia’s State Security Service (SSS).
In a social media post, Khabeishvili defended Tsanava as a close friend and longtime personal security aide, describing him as an honest, hardworking man. “He worked nights in security to provide for his family, sometimes even as a driver. Helping foreigners with documents — where’s the crime in that?” Khabeishvili wrote, accusing authorities of sending an undercover SSS agent to entrap Tsanava and secretly film him.
“If anyone thinks I’ll hide behind Lasha Tsanava’s name, they’re sorely mistaken,” Khabeishvili added, linking the case to a broader campaign targeting him both internally and externally.
Earlier, Georgia’s State Security Service announced that Tsanava was arrested on July 30 on fraud charges for allegedly accepting $5,600 from a foreign national in exchange for help securing a one-year Georgian residence permit — a promise prosecutors say he never intended to fulfill.
According to the SSS, part of the money was wired to Tsanava’s bank account on May 21, 2025. The investigation is ongoing.