ლევან მახაშვილი - ნუ გაუკვირდებათ ჩვენი გადაწყვეტილება, როდესაც თავს ვიკავებთ ვინმეს მოწვევისგან იმიტომ, რომ ვერ ვხედავთ ღირებულებას
როდესაც თვეების განმავლობაში, გეგმაზომიერად, მიზანმიმართულად, ხევენ და ძირს უთხრიან ეუთო/ოდირის რეპუტაციას, მაშინ ნუ გაუკვირდებათ ჩვენი გადაწყვეტილება, როდესაც თავს ვიკავებთ ვინმეს მოწვევისგან იმიტომ, რომ ვერ ვხედავთ ღირებულებას,  - ამის შესახებ ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარემ ლევან მახაშვილმა ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისი თქმით, ხელისუფლება, ოპონენტებს სწორედ ამას ეუბნებოდა, რომ თუ ეუთო/ოდირის სადამკვირვებლო მისიებში ღირებულებას ხედავდნენ, მაშინ, პატივი ეცათ მათი დასკვნებისა და გადაწყვეტილებებისთვის.
„ამას ვეუბნებოდით მთელი ამ პერიოდის განმავლობაში: თუ თქვენ ხედავთ ეუთო/ოდირში, მის სადამკვირვებლო მისიებში ღირებულებას, მაშინ, პატივი ეცით მათ გადაწყვეტილებებს, პატივი ეცით მათ დასკვნებს და დაკვირვებებს. პრობლემის წყაროს სხვაგან ეძებენ, ამ პრობლემის წყარო არის იმ გაუმჭვირვალე ფულში, იმ რადიკალიზაციაში, იმ შეტევებში სახელმწიფო ინსტიტუტების მიმართ, რომელიც ჩვენ ვნახეთ გასული თვეების განმავლობაში“, - განაცხადა ლევან მახაშვილმა.

Levan Makhashvili – Don’t Be Surprised When We Refrain from Inviting Observers If We See No Value in It
“When, for months, OSCE/ODIHR’s reputation is systematically and deliberately undermined, then don’t be surprised by our decision to refrain from inviting anyone—because we simply don’t see the value,” said Levan Makhashvili, Chairman of the Parliamentary Committee on European Integration, speaking to journalists.
According to him, the government has consistently told its opponents that if they truly see value in OSCE/ODIHR and its observation missions, then they should respect its conclusions and decisions.
“We’ve been saying this the entire time: if you believe there is value in OSCE/ODIHR and its observation missions, then respect their decisions, respect their findings and assessments. Instead, the source of the problem is being looked for elsewhere. The real source lies in the opaque funding, the radicalization, and the attacks on state institutions that we’ve witnessed over the past months,” Makhashvili stated.