ლევან მგალობლიშვილი - გუნდთან და პრემიერ-მინისტრთან კონსულტაციის შემდეგ, მივიღე გადაწყვეტილება, დავტოვო თანამდებობა
ლევან მგალობლიშვილი - აფხაზეთის მთავრობის ყოფილი თავმჯდომარე
© Tthe Government of Abkhazia Press office
აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის თავმჯდომარემ ლევან მგალობლიშვილმა თანამდებობა დატოვა.
როგორც ის ფეისბუკის ოფიციალურ გვერდზე წერს, რჩება როგორც ენგურს გაღმა, ასევე გამოღმა მცხოვრები დროებით დევნილი მოქალაქეების უფლებების სადარაჯოზე.
"გუნდთან და პრემიერ-მინისტრთან კონსულტაციის შემდეგ, მივიღე გადაწყვეტილება, დავტოვო თანამდებობა.
მინდა მადლობა გადავუხადო აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის, სამინისტროების ყველა თანამშრომელს, უმაღლესი საბჭოს დეპუტატებს მხარდაჭერისთვის, იმ ათასობით დევნილს, რომელსაც პირადად შევხვდი ამ მოკლე დროში, მაგრამ ჩვენ შევძელით მცირედი, თუმცა ნაყოფიერი პროექტების განხორციელება.
მადლობა მხარდაჭერისთვის, მე ვრჩები თქვენთან როგორც ენგურს გაღმა, ასევე გამოღმა მცხოვრებ დროებით დევნილი მოქალაქეების უფლებების სადარაჯოზე", - წერს მგალობლიშვილი.
ლევან მგალობლიშვილი აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარედ 2024 წლის 18 სექტემბერს დაინიშნა.

Levan Mgaloblishvili Resigns as Chairman of the Government of the Autonomous Republic of Abkhazia
Levan Mgaloblishvili, Chairman of the Government of the Autonomous Republic of Abkhazia, has announced his resignation. He shared the news via his official Facebook page.
“After consultations with the team and the Prime Minister, I have made the decision to resign from my position,” Mgaloblishvili wrote. He emphasized that despite stepping down, he remains committed to defending the rights of temporarily displaced citizens living on both sides of the Enguri River.
He expressed his gratitude to the staff of the Government of the Autonomous Republic of Abkhazia, ministry employees, members of the Supreme Council, and the thousands of displaced persons he personally met during his tenure. “Together, we managed to implement small but meaningful and productive projects,” he noted.
Levan Mgaloblishvili was appointed Chairman of the Government of the Autonomous Republic of Abkhazia on September 18, 2024. During his term, he focused on responding to the needs of people living in the conflict zone and advancing humanitarian initiatives.