ლევან ჟორჟოლიანი ACWA Power-ის ბიზნესის განვითარების მიმართულების ხელმძღვანელსა და ცენტრალური აზიის ვიცე-პრეზიდენტს, საჩინ აბჰიანკარს შეხვდა
მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი ენერგეტიკისა და მდგრადი ინფრასტრუქტურის მიმართულებით წამყვანი საერთაშორისო ინვესტორული კომპანიის - ACWA Power-ის წარმომადგენლებს შეხვდა.
მხარეებმა საქართველოსა და საუდის არაბეთის სამეფოს შორის არსებული ურთიერთობების მზარდი დინამიკა და სამომავლო პარტნიორობის შესაძლებლობები მიმოიხილეს, მათ შორის,  ხაზი გაესვა ქვეყნის განახლებადი ენერგორესურსების პოტენციალს - მზისა და ქარის ელექტროსადგურებსა და შავი ზღვის წყალქვეშა კაბელის პროექტს.
როგორც მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსმა აღნიშნა, ქვეყნის სტაბილური ბიზნესგარემო და სტრატეგიული მდებარეობა ხელსაყრელ პირობებს ქმნის მსხვილ საერთაშორისო ინვესტორებთან გრძელვადიანი პარტნიორობისთვის.
ლევან ჟორჟოლიანმა მსხვილ საერთაშორისო ინვესტორულ კომპანიას ინფორმაცია მიაწოდა ქვეყნის ძლიერი ეკონომიკური მაჩვენებლებისა და არსებული კონკურენტუნარიანი საგადასახადო სისტემის შესახებ და აღნიშნა, რომ საქართველო მიესალმება წამყვანი საერთაშორისო ენერგეტიკული ინვესტორების დაინტერესებას ქვეყნის განახლებადი ენერგიისა და რეგიონული ექსპორტის პოტენციალით.
შეხვედრას მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსის მოადგილეები - ილია შამუგია და ზვიად ბარქაია, საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საუდის არაბეთის სამეფოში ნიკოლოზ რევაზიშვილი და ქართულ მხარესთან ACWA Power-ის წარმომადგენელი გიორგი ეზუღბაია და ესწრებოდნენ.

Head of Gov’t Administration discussed renewable energy investment opportunities with ACWA Power executives
Head of the Georgian Government Administration Levan Zhorzholiani on Wednesday discussed opportunities for future co-operation in energy and sustainable infrastructure with representatives of leading international investment company ACWA Power.
The Administration said the meeting focused on the growing momentum in relations between Georgia and Saudi Arabia, as well as prospects for expanding strategic partnership between the two countries.
The parties reviewed Georgia’s renewable energy potential, with particular attention given to solar and wind power projects, as well as the Black Sea submarine cable initiative.
Zhorzholiani noted Georgia’s stable business environment and strategic geographic position create “favourable” conditions for long-term partnerships with major international investors.
He also briefed the company’s representatives on the country’s economic performance and tax system, emphasising that Georgia welcomes the interest of leading global energy investors in the country’s renewable energy capacity and regional export potential.