ლევან ჟორჟოლიანი აშშ-ის კონგრესის საგარეო საქმეთა კომიტეტის წარმომადგენლებს შეხვდა
მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი ამერიკის შეერთებული შტატების კონგრესის საგარეო საქმეთა კომიტეტის წარმომადგენლებს შეხვდა.
მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, შეხვედრაზე საუბარი საქართველოსა და ამერიკის შეერთებულ შტატებს შორის ურთიერთობებს შეეხო.
"განიხილეს საქართველოში მიმდინარე პროცესები. ყურადღება გამახვილდა საქართველოს მთავრობის მიერ გადადგმულ ნაბიჯებზე და სამომავლო გეგმებზე ქვეყნის ეკონომიკური ზრდის ხელშეწყობის მიმართულებით. ასევე ისაუბრეს კორუფციასთან ბრძოლის კუთხით გატარებულ ღონისძიებებზე.
შეხვედრაზე ხაზგასმით აღინიშნა საქართველო-ამერიკის ურთიერთობების გადატვირთვის აუცილებლობის საკითხი. გამოითქვა იმედი, რომ სტრატეგიული პარტნიორობა განახლდება და ქვეყნების საერთო ინტერესების გათვალისწინებით, კონკრეტული დღის წესრიგით გაგრძელდება", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Both sides expressed hope that the strategic partnership would be renewed
Levan Zhorzholiani, head of the Government Administration of Georgia, met representatives of the United States House Foreign Affairs Committee, the government administration said on Thursday. .
The meeting focused on bilateral relations between Georgia and the United States, the government press office said.
The sides discussed ongoing developments in Georgia, with particular attention to steps taken by the Georgian government and its future plans to support economic growth. Measures aimed at combating corruption were also reviewed.
The statement said the importance of resetting Georgia-US relations was emphasized during the talks. Both sides expressed hope that the strategic partnership would be renewed and continue on the basis of a concrete agenda reflecting shared interests.