მაკა ბოჭორიშვილი პიტერ სიარტოს მიწვევით უნგრეთის ამბასადორიალში მიიღებს მონაწილეობას
საგარეო უწყების ინფორმაციით, მაკა ბოჭორიშვილი შეხვედრას გამართავს უნგრეთის საგარეო საქმეთა და ვაჭრობის მინისტრთან პიტერ სიარტოსთან. ასევე, პიტერ სიირტოს მიწვევით, მონაწილეობას მიიღებს უნგრეთის “ელჩების კონფერენციაში”, სადაც კოლეგასთან ერთად ჩაერთვება პანელურ დისკუსიაში.
ვიზიტის ფარგლებში, მაკა ბოჭორიშვილი საჯარო ლექციას გამართავს უნგრეთის დიპლომატიურ აკადემიაში, სადაც ახალგაზრდა დიპლომატებს საქართველოს საგარეო პოლიტიკის პრიორიტეტებზე ესაუბრება.
კოლეგასთან შეხვედრის ფარგლებში დაგეგმილია ორი ქვეყნის საგარეო საქმეთა მინისტრების განცხადებები პრესასთან.

Georgian Foreign Minister Maka Botchorishvili is visiting Hungary today for a series of high-level engagements, including talks with her Hungarian counterpart, Péter Szijjártó, the Georgian foreign office announced on Monday.
Botchorishvili will meet with Szijjártó to discuss bilateral relations and regional cooperation. She is also set to take part in Hungary’s annual Ambassadors’ Conference, where she will join a panel discussion alongside her Hungarian counterpart.
As part of her visit, the Georgian Foreign Minister will deliver a public lecture at the Hungarian Diplomatic Academy, addressing young diplomats on Georgia’s foreign policy priorities.