მაკრონი – თუ პუტინს არავინ შეაჩერებს, ის აუცილებლად წავა მოლდოვაში და შესაძლოა, რუმინეთშიც, ჩვენი უსაფრთხოება საფრთხეშია
1503
ვლადიმერ პუტინი შესაძლოა, წავიდეს მოლდოვაში და რუმინეთში, თუ მას არ შეაჩერებენ. ევროპის უსაფრთხოება საფრთხეშია, – ამის შესახებ საფრანგეთის პრეზიდენტმა ემანუელ მაკრონმა განაცხადა.
მან აღნიშნა, რომ რუსეთი ევროპას ეგზისტენციალურ საფრთხეს უქმნის ისე, როგორც არასდროს.
“ჩვენს საზღვრებზე გვაქვს გადაიარაღებული და აგრესიული რუსეთი. ის (პუტინი) ახორციელებს ტერორისტულ მოქმედებებს და ფართომასშტაბიან დეზინფორმაციულ კამპანიებს აქ, ევროპაში”, – განაცხადა მაკრონმა.
საფრანგეთის პრეზიდენტის თქმით, თუ პუტინს არავინ შეაჩერებს, ის “აუცილებლად წავა მოლდოვაში და შესაძლოა, რუმინეთშიც“.

Macron warns Putin could go to Moldova and Romania if not stopped
French President Emmanuel Macron has warned that Russian President Vladimir Putin may advance into Moldova and possibly Romania if he is not stopped, stating that Europe’s security is at risk.
“Russia poses an existential threat to Europe like never before,” Macron said, emphasizing the growing danger from Moscow.
“We have a rearmed and aggressive Russia at our borders. Putin is carrying out terrorist actions and large-scale disinformation campaigns here in Europe,” he added.
Macron stressed that if Putin is not confronted, he will “inevitably to into Moldova and possibly Romania.”