მამუკა მდინარაძე - შეგვიძლია ამაყად ვთქვათ, დღეს საქართველოს შესახებ გადაწყვეტილებები მხოლოდ საქართველოში მიიღება
© GD press office
"ქართული ოცნების" აღმასრულებელმა მდივანმა მამუკა მდინარაძემ "ქართული ოცნების“ რიგით მეცხრე ყრილობაზე გამოსვლისას განაცხადა.
"მივესალმები საზოგადოებას, ჩვენი პარტიის 41 000-ზე მეტ წევრს და მილიონზე გაცილებით მეტ მხარდამჭერს.
მოგესალმებით ყრილობის დელეგატებს, პოლიტსაბჭოს წევრებს და განსაკუთრებული პატივისცემით მივესალმები ჩვენი პარტიის საპატიო თავმჯდომარეს, ბატონ ბიძინა ივანიშვილს.
როგორც მოგეხსენებათ, დღეს იმართება მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანება „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველოს“ მე-9 ყრილობა. დელეგატებმა, სამუშაო რეჟიმში უკვე გავიარეთ დღის წესრიგით გათვალისწინებული საკითხები, მათ შორის, მოვისმინეთ პოლიტიკური საბჭოსა და სარევიზიო კომისიის ანგარიშები, ავირჩიეთ სარევიზიო კომისიის წევრები, დავამტკიცეთ წესდებაში შესატანი ცვლილებები.
დღეს იმართება იმ პარტიის მე-9 ყრილობა, რომელმაც მისი ლიდერის, ბატონი ბიძინა ივანიშვილის ხელმძღვანელობით შეძლო ეროვნული და გარე ძალებისგან აბსოლუტურად დამოუკიდებელი პოლიტიკის წარმოების პრეცედენტის შექმნა, რაც თავის მხრივ, მშვიდობის, ქვეყნის განვითარების, გაერთიანების, მისი შემდგომი შეუქცევადი განვითარების ურყევი საფუძველია.
„ქართულმა ოცნებამ“, რა თქმა უნდა, ქართველ ხალხთან ერთად, მიაღწია ქვეყნის დამოუკიდებლობის იმ ხარისხს, რომ ჩვენ შეგვიძლია ამაყად ვთქვათ: დღეს, საქართველოსა და ქართველი ხალხის შესახებ გადაწყვეტილებები მხოლოდ საქართველოში მიიღება და ამავდროულად, ჩვენ პირველები ვართ ევროპაში ეკონომიკური განვითარების ტემპითაც.
კიდევ ერთხელ, წარმატებას ვუსურვებ ჩვენს ერთ ოჯახად შეკრულ გუნდს, ჩვენს ქვეყანას და ქართველ ხალხს საკუთარი სამშობლოსა და მისი განვითარებისთვის ბრძოლის ამ პრინციპულ გზაზე.
ახლა, შეგვიძლია გადავიდეთ დღის წესრიგით გათვალისწინებულ შემდეგ საკითხზე. ყრილობამ უნდა აირჩიოს, როგორც მოგეხსენებათ პარტიის თავმჯდომარე. პოლიტიკური საბჭოს გადაწყვეტილებით, პარტიის თავმჯდომარის თანამდებობაზე ასარჩევად წარდგენილია ბატონი ირაკლი კობახიძის კანდიდატურა.
ყრილობის გადაწყვეტილებით, ბატონი ირაკლი კობახიძე ერთხმად არჩეულია მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანება „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველოს“ თავმჯდომარედ. გილოცავთ, ბატონო ირაკლი, ღირსეულ ადამიანს, უღალატო თანამებრძოლს და მეგობარს, წარმატებას გისურვებთ ამ ურთულესი გამოწვევებით სავსე პოლიტიკურ საქმიანობაში!", - განაცხადა მამუკა მდინარაძემ.

Mamuka Mdinaradze claimed the GD had established a precedent of pursuing policies free from external influence.
Mamuka Mdinaradze, the Executive Secretary of Georgia’s ruling Georgian Dream party, on Wednesday claimed that decisions about Georgia were made exclusively within the country.
His remarks came during the party’s ninth congress, where Prime Minister Irakli Kobakhidze was unanimously elected as the party chairman.
In his opening address, Mdinaradze welcomed the congress delegates, members of the Political Council, and extended special recognition to the party’s Honorary Chairman, Bidzina Ivanishvili. Highlighting the importance of the congress, he said the gathering had already addressed key agenda items, including the approval of amendments to the party's statute and the election of members to the Audit Commission.
Mdinaradze emphasized the party’s achievements under Ivanishvili’s leadership, asserting that Georgian Dream had “established a precedent of pursuing policies free from external influence.” He further claimed that the party had secured an “unprecedented level of national independence,” allowing “decisions concerning Georgia to be made solely within the country.”
“Together with the Georgian people, we have achieved such a degree of independence that we can proudly say -  today, decisions about Georgia and the Georgian people are made only in Georgia,” Mdinaradze claimed.
Describing Kobakhidze as a "worthy person and a loyal friend," Mdinaradze expressed confidence in his leadership during what he described as a challenging political period.