შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის თანამშრომლებმა, დუშეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხონეში, მთის ფერდობზე დაშავებული მოქალაქე გადაარჩინეს.
"საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ "112”-ში შევიდა ინფორმაცია, რომ სოფელ ხონეში მდებარე მთის ფერდობზე ერთი პირი დაშავდა და გადაუდებელ დახმარებას საჭიროებდა.
შეტყობინების მიღებისთანავე დაიგეგმა სამაშველო ოპერაცია, რომელშიც საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის განსაკუთრებულ სიტუაციებზე რეაგირების ჯგუფთან ერთად, სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენიც ჩაერთო.
მეხანძრე-მაშველებმა დაშავებული მოქალაქე, რომელსაც დამოუკიდებლად გადაადგილება არ შეეძლო, უსაფრთხოდ გამოიყვანეს რთული რელიეფიდან და სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს", - აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.

Injured man rescued by helicopter from mountainside in Dusheti municipality
Emergency management personnel from Georgia’s Interior Ministry have rescued an injured man from a mountainside near the village of Khone in Dusheti Municipality.
The Public Safety Management Centre 112 received a report that a person had been injured on a mountain slope near the village and required urgent assistance.
A rescue operation was launched immediately after the alert was received, involving a special response unit from the Emergency Management Service as well as a helicopter from the Border Police.
Firefighters and rescuers evacuated the injured man, who was unable to move independently, from the difficult terrain and transported him to a medical facility.