მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა უცხო ქვეყნის 101 მოქალაქე საქართველოდან გააძევეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, სამინისტროს შესაბამის დანაყოფებთან მჭიდრო კოორდინაციით, ბოლო დღეების განმავლობაში ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად, უცხო ქვეყნის 101 მოქალაქე საქართველოდან გააძევეს.
შსს-ს ინფორმაციით, მიგრაციის დეპარტამენტის მიერ ჩატარებული კომპლექსური ღონისძიებების შედეგად, ქვეყნიდან გაძევებულ იქნა: თურქმენეთის, ინდოეთის, თურქმენეთის, ერაყის, აზერბაიჯანის, რუსეთის, უზბეკეთის, ნიგერიის, ბანგლადეშის, იორდანიის, კენიის, სუდანის, ბელორუსის, უგანდის, ნეპალის, პაკისტანის, ფილიპინების, ყირგიზეთის, ზიმბაბვეს, ლიბანის და სხვა სახელმწიფოების  - ჯამში 101 მოქალაქე.
აღსანიშნავია, რომ მიმდინარე წლის პირველი 4 თვის მონაცემებით, მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა თითქმის იმავე რაოდენობის უცხოელი არალეგალის გაძევება განახორციელეს ქვეყნიდან, რაც გასული წლის მანძილზე ჯამურად. შეგახსენებთ, რომ ინტენსიურ რეჟიმში ჩატარებული კომპლექსური ღონისძიებების შედეგად, 2025 წელს მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ჯამში 1311 უცხო ქვეყნის მოქალაქე გააძევეს საქართველოდან.

The Interior Ministry reported that 1,311 foreign nationals were expelled over the course of 2025 following intensified operations
Georgia’s Interior Ministry on Tuesday said 101 foreign nationals have been expelled from the country in recent days following coordinated operations led by its Migration Department.
The measures were carried out in close cooperation with other relevant units, the ministry said. Those expelled were citizens of multiple countries, including Turkmenistan, India, Iraq, Azerbaijan, Russia, Uzbekistan, Nigeria, Bangladesh, Jordan, Kenya, Sudan, Belarus, Uganda, Nepal, Pakistan, the Philippines, Kyrgyzstan, Zimbabwe and Lebanon.
Officials said the latest figures reflected a sharp increase in enforcement activity. In the first four months of this year alone, the number of expulsions has nearly matched the total for the whole of 2025.
The Interior Ministry reported that 1,311 foreign nationals were expelled over the course of 2025 following intensified operations.