შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, სამინისტროს შესაბამის დანაყოფებთან მჭიდრო კოორდინაციით, გასული კვირის განმავლობაში ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად, უცხო ქვეყნის 97 მოქალაქე საქართველოდან გააძევეს.
"მიგრაციის დეპარტამენტის მიერ ჩატარებული კომპლექსური ღონისძიებების შედეგად, ქვეყნიდან გაძევებულ იქნა: თურქეთის, ჩინეთის, ეგვიპტის, ინდოეთის, თურქმენეთის, პაკისტანის, კენიის, სუდანის, უზბეკეთის, ფილიპინების, ბანგლადეშის, იორდანიის, რუსეთის, სომალის, ტაილანდის და სხვა სახელმწიფოების - ჯამში 97 მოქალაქე.
ქვეყნის მასშტაბით ინტენსიურ რეჟიმში მიმდინარე კომპლექსური ღონისძიებების შედეგად, საქართველოდან გაძევებულ არალეგალთა რაოდენობა უკვე 1000 პირს აჭარბებს, რაც გასული წლების სტატისტიკური მონაცემების გათვალისწინებით, უპრეცედენტო შედეგს წარმოადგენს.
მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად, გაძევებულ პირებს ქვეყანაში შემოსვლის აკრძალვა დაუწესდათ", - აცხადებენ შსს-ში.

The Interior Ministry said the deportations were carried out as part of ongoing nationwide intensive enforcement measures targeting individuals residing in the country illegally
Georgia’s Interior Ministry on Wednesday said the Migration Department, working in close coordination with other relevant units of the ministry, deported 97 foreign nationals from the country during operations carried out over the past week.
Those expelled include citizens of Turkey, China, Egypt, India, Turkmenistan, Pakistan, Kenya, Sudan, Uzbekistan, the Philippines, Bangladesh, Jordan, Russia, Somalia, Thailand and several other countries.
The Interior Ministry said the deportations were carried out as part of ongoing nationwide intensive enforcement measures targeting individuals residing in the country illegally.
Officials added that the total number of undocumented migrants removed from Georgia has now exceeded 1,000, describing the figure as unprecedented when compared with statistical data from previous years.
Under current legislation, the deported individuals have also been banned from re-entering the country, the ministry added.