მიხეილ ყაველაშვილი და მაკა ბოჭორიშვილი ზამთრის ოლიმპიური თამაშების გახსნისადმი მიძღვნილი ღონისძიების ფარგლებში, ჯეი დი ვენსს და მარკო რუბიოს შეხვდნენ
1945
პრეზიდენტი მიხეილ ყაველაშვილი და საგარეო საქმეთა მინისტრი მაკა ბოჭორიშვილი, საერთაშორისო ოლიმპიური კომიტეტის პრეზიდენტის, კირსტი ქოვენთრის მასპინძლობით გამართულ მიღებას დაესწრნენ.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, ღონისძიებაზე მიხეილ ყაველაშვილი და მაკა ბოჭორიშვილი სხვადასხვა ქვეყნის ლიდერებს, მათ შორის აშშ-ის ვიცე-პრეზიდენტ ჯეი დი ვენსსა და აშშ-ის სახელმწიფო მდივან მარკო რუბიოს შეხვდნენ. საუბრისას განსაკუთრებული აქცენტი ორი ქვეყნის საერთო ღირებულებებზე გაკეთდა.
მიხეილ ყაველაშვილი ასევე დაესწრება ზამთრის XXV ოლიმპიური თამაშების გახსნის ცერემონიაზე დამსწრე უცხო სახელმწიფოების მეთაურების პატივსაცემად იტალიის პრეზიდენტის, სერჯო მატარელას სახელით გამართულ ვახშამს.

During the event, Kavelashvili and Botchorishvili met with leaders from various countries, including US Vice President J.D. Vance and US Secretary of State Marco Rubio
President Mikheil Kavelashvili and Foreign Minister Maka Botchorishvili have attended a reception hosted by International Olympic Committee President Kirsty Coventry.
During the event, Kavelashvili and Botchorishvili met with leaders from various countries, including US Vice President J.D. Vance and US Secretary of State Marco Rubio, with discussions focusing on the shared values between Georgia and the United States.
President Kavelashvili is also scheduled to attend a dinner hosted by Italian President Sergio Mattarella in honor of heads of state present at the opening ceremony of the 25th Winter Olympic Games.