მიხეილ ყაველაშვილი - იმედი უნდა ვიქონიოთ და ვილოცოთ, რომ პატრიარქი გამოჯანმრთელდეს
პრეზიდენტი მიხეილ ყაველაშვილი მეუღლესთან თამარ ბაგრატიონთან ერთად, პატრიარქის ჯანმრთელობის მდგომარეობის გასაცნობად „კავკასიის მედიცინის ცენტრში“ იმყოფებოდა.
მისი თქმით, უწმინდესი და უნეტარესი რეანიმაციულ განყოფილებაში იმყოფება და მის გამოსაჯანმრთელებლად ინტენსიური მკურნალობა მიმდინარეობს.
"რეანიმაციულ განყოფილებაში იმყოფება ჩვენი უწმინდესი და უნეტარესი. რთული მდგომარეობაა, მაგრამ ინტენსიური მკურნალობა მიმდინარეობს და იმედი უნდა ვიქონიოთ, ყველამ ვილოცოთ, რომ ყველაფერი კარგად დასრულდეს,  პატრიარქი ისევ გამოჯანმრთელდეს და დაგვიბრუნდეს“, - განაცხადა მიხეილ ყაველაშვილმა.
ჯანმრთელობის მდგომარეობის გაუარესების გამო, საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქი ილია მეორე კავკასიის მედიცინის ცენტრში იმყოფება.

President visits hospital as Patriarch remains in intensive care
The president said the Patriarch remained in intensive care, where he was undergoing intensive treatment following a deterioration in his health
President Mikheil Kavelashvili, accompanied by his wife Tamar Bagrationi, visited the Caucasus Medical Centre to receive updates on the condition of Patriarch Ilia II.
The president said the Patriarch remained in intensive care, where he was undergoing intensive treatment following a deterioration in his health.
“He is in the intensive care unit. The situation is serious, but intensive treatment is ongoing. We must remain hopeful and pray that everything will end well, that the Patriarch will recover and return to us,” Kavelashvili said.