მიხეილ ყაველაშვილი მსოფლიოს ეთნოსპორტის კონფედერაციის პრეზიდენტს ბილალ ერდოღანს შეხვდა
პრესსამსახურის ინფორმაციით, შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოსა და თურქეთს შორის არსებულ მეგობრულ ურთიერთობებზე გაამახვილეს ყურადღება და ტრადიციული სპორტული სახეობების განვითარების მნიშვნელობასა და პერსპექტივებზე იმსჯელეს.
ბილალ ერდოღანი საქართველოში სპორტის სამინისტროსა და ქართული ჭიდაობის ფედერაციის მოწვევით იმყოფება. ის ქართული ჭიდაობის მსოფლიო ჩემპიონატს დაესწრება, რომელსაც საქართველო ისტორიაში პირველად მასპინძლობს.
შეხვედრას სპორტის მინისტრი შალვა გოგოლაძე  და საქართველოში თურქეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ალი ქაან ორბაი დაესწრნენ.

Georgian President Mikheil Kavelashvili and Bilal Erdoğan, President of the World Ethnosport Confederation, on Saturday discussed the friendly relations between Georgia and Turkey and the importance of further developing traditional sports.
Erdoğan is visiting Georgia at the invitation of the Ministry of Sports and the Georgian Wrestling Federation. He will attend the ongoing World Wrestling Championship, which the country is hosting for the first time in its history.
The meeting was also attended by Georgia’s Minister of Sports Shalva Gogoladze and the Ambassador of Turkey to Georgia, Ali Kaan Orbay.