მიხეილ ყაველაშვილი - სამშობლოსადმი უსაზღვრო სიყვარულით ვეგებებით 2026 წელს
პრეზიდენტმა მიხეილ ყაველაშვილმა მოსახლეობას დამდეგი 2026 წელი მიულოცა. მისი თქმით, 2025 წელს ქართველებმა მათთვის დამახასიათებელი  სიმტკიცე გამოავლინეს და ქვეყნის სუვერენიტეტი და ეროვნული ინტერესები დაიცვეს.
"ჩემო ძვირფასო თანამემამულენო!
დღეს, ამ განსაკუთრებულ წუთებში, როდესაც ძველი წელი ისტორიას ბარდება და ახალი კარს აღებს, მოგმართავთ დიდი სიამაყით, მადლიერების გრძნობითა და მომავლის იმედით.
2025 წელი ერთდროულად განსაცდელისა და სულიერი სიძლიერის წელი იყო.  ჩვენმა ხალხმა გამოავლინა ჩვენთვის დამახასიათებელი უნიკალური ბუნება და სიმტკიცე, გაუძლო არნახულ ზეწოლას, დაიცვა ქვეყნის სუვერენიტეტი და ეროვნული ინტერესი, რაც იდენტობის, რწმენისა და ტრადიციების გადარჩენას ნიშნავს.
სწორედ ამ განწყობითა და სამშობლოსადმი უსაზღვრო სიყვარულით ვეგებებით 2026 წელს“, - აღნიშნა ყაველაშვილმა.
მიხეილ ყაველაშვილმა დამდეგი ახალი წელი მიულოცა აფხაზ და ოს დებს და ძმებს, საზღვარგარეთ მცხოვრებ თანამემამულეებს, სხვადასხვა პროფესიის წარმომადგენლებს, რომლებიც ქვეყნის უკეთესი მომავლისათვის ზრუნავენ და საქართველოს მართლმადიდებლურ ეკლესიას.
"გულწრფელი სიყვარულით და მონატრებით მინდა დამდეგი ახალი წელი მივულოცო ჩვენს აფხაზ და ოს დებს და ძმებს, ისევე როგორც საზღვარგარეთ მცხოვრებ ჩვენს თანამემამულეებს.
მსურს განსაკუთრებულად მივულოცო და მადლობა გადავუხადო საქართველოს მართლმადიდებლურ ეკლესიას, მის უწმინდესობას, საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქს, ჩვენი ხალხის სულიერ საყრდენს, რწმენის, ზნეობისა და ეროვნული ერთიანობის მცველს. ვულოცავ ყველა კონფესიის წარმომადგენელს, ჩვენი ქვეყნის ერთგულ შვილებს. დიდი პატივისცემით ვულოცავ საქართველოს თავდაცვის ძალებს და სამართალდამცველებს, რომლებიც ღირსებითა და ერთგულებით იცავენ ჩვენი მოქალაქეებისა და სამშობლოს უსაფრთხოებას. ახალ წელს ვულოცავ და მადლობას ვუხდი სხვადასხვა პროფესიის წარმომადგენლებს, რომლებიც ზრუნავენ ჩვენი ქვეყნის უკეთესი მომავლისათვის.
ძვირფასო მეგობრებო, გისურვებთ თითოეულ თანამემამულეს და თითოეულ ოჯახს ჯანმრთელობას, კეთილდღეობასა და ბედნიერებას, ერთიან, ძლიერ, სამართლიან და მშვიდობიან საქართველოში. ყოველთვის გვქონოდეს რწმენა, რომ ერთად  ნებისმიერი სირთულის დაძლევას შევძლებთ.

Georgian President: we welcome 2026 with boundless love for our homeland
Georgian President Mikheil Kavelashvili has congratulated the public on the arrival of 2026, saying that in 2025 Georgians demonstrated their characteristic resilience and defended the country’s sovereignty and national interests.
“In these special moments, as the old year becomes history and the new one opens its doors, I address you with great pride, gratitude and hope for the future. The year 2025 was a time of both trials and spiritual strength. Our people displayed their unique character and resilience, withstood unprecedented pressure and defended the country’s sovereignty and national interests, which means preserving our identity, faith and traditions. With this spirit and boundless love for our homeland, we welcome 2026,” Kavelashvili said.
“With sincere love and longing, I wish a happy New Year to our Abkhaz and Ossetian brothers and sisters, as well as to our compatriots living abroad. I would like to extend special congratulations and gratitude to the Georgian Orthodox Church, to His Holiness the Catholicos-Patriarch of Georgia, the spiritual pillar of our people and the guardian of faith, morality and national unity. I congratulate representatives of all confessions, the loyal sons and daughters of our country,” he added.
Kavelashvili also congratulated the Georgian Defence Forces and law enforcement agencies for safeguarding the country’s security, as well as professionals across various fields contributing to Georgia’s future.
“I wish every compatriot and every family health, prosperity and happiness in a united, strong, just and peaceful Georgia. May we always have faith that together we can overcome any challenge.