მიხეილ ყაველაშვილმა ასტანაში მწვანე და მდგრადი ტექნოლოგიების საერთაშორისო გამოფენა დაათვალიერა
პრეზიდენტმა მიხეილ ყაველაშვილმა ასტანაში, რეგიონული ეკოლოგიური სამიტის ფარგლებში, მონაწილე სხვა ქვეყნების ლიდერებთან ერთად, მწვანე და მდგრადი ტექნოლოგიების საერთაშორისო გამოფენა დაათვალიერა.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, სხვადასხვა ქვეყნის ლიდერებს ყაზახეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტმა უმასპინძლა.
გამოფენა საერთაშორისო საგამოფენო ცენტრში გაიმართა.  პავილიონებში წარმოდგენილი იყო თემატური ექსპოზიციები როგორიცაა:  წყალი, ხელოვნური ინტელექტი და ჭკვიანი ქალაქი, ნარჩენების მართვა, გარემოსდაცვითი ტექნოლოგიები, სოფლის მეურნეობა, მწვანე მშენებლობა და სხვა.
მიხეილ ყაველაშვილთან ერთად მწვანე და მდგრადი ტექნოლოგიების საერთაშორისო გამოფენაზე, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი დავით სონღულაშვილი იმყოფებოდა.

The leaders were hosted by Kassym-Jomart Tokayev, the President of Kazakhstan
President Mikheil Kavelashvili has toured an international exhibition of green and sustainable technologies in Astana, alongside other world leaders attending a regional environmental summit.
According to the presidential press office, the leaders were hosted by Kassym-Jomart Tokayev, the President of Kazakhstan.
The exhibition, held at the city’s international expo centre, showcased thematic pavilions focused on water management, artificial intelligence and smart city solutions, waste management, environmental technologies, agriculture, and green construction.
President Kavelashvili was accompanied by David Songulashvili, Georgia’s Minister of Environment Protection and Agriculture.