მიხეილ ყაველაშვილს 8 ქვეყნის რეზიდენტმა და არარეზიდენტმა ელჩებმა რწმუნებათა სიგელები გადასცეს
პრეზიდენტის სასახლეში რეზიდენტი და არარეზიდენტი ელჩების მიერ რწმუნებათა სიგელების გადაცემის ცერემონია გაიმართა.
პრეზიდენტს მიხეილ ყაველაშვილს რწმუნებათა სიგელები 8 ქვეყნის: თურქეთის რესპუბლიკის, ბოსნია და ჰერცეგოვინის, ირანის ისლამური რესპუბლიკის, ინდოეთის რესპუბლიკის, გვინეის რესპუბლიკის, გამბიის რესპუბლიკის, შრი-ლანკის დემოკრატიული სოციალისტური რესპუბლიკისა და პარაგვაის რესპუბლიკის რეზიდენტმა და არარეზიდენტმა ელჩებმა გადასცეს.
რწმუნებათა სიგელების გადაცემის ოფიციალური ცერემონიის დასრულების შემდეგ მიხეილ ყაველაშვილმა ელჩებს მომავალ საქმიანობაში წარმატება უსურვა.
ღონისძიებაში მონაწილეობა პრეზიდენტის ადმინისტრაციის უფროსმა ქეთევან კვინიკაძემ და საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილემ გიორგი ზურაბაშვილმა მიიღეს.

President Kavelashvili receives credentials from ambassadors of eight countries
Credentials were presented by ambassadors of Turkey, Bosnia and Herzegovina, Iran, India, Guinea, Gambia, Sri Lanka and Paraguay
Georgian President Mikheil Kavelashvili has received credentials from resident and non-resident ambassadors representing eight countries during an official ceremony at the presidential palace on Friday.
Credentials were presented by ambassadors of Turkey, Bosnia and Herzegovina, Iran, India, Guinea, Gambia, Sri Lanka and Paraguay.
Following the ceremony, Kavelashvili wished the diplomats success in their future work in Georgia.
Head of the presidential administration Ketevan Kvinikadze and Deputy Foreign Minister Giorgi Zurabashvili also attended the event.