მიხეილ ყაველაშვილი აზერბაიჯანის ელჩს შეხვდა
პრეზიდენტმა მიხეილ ყაველაშვილმა საქართველოში აზერბაიჯანის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან ფაიგ გულიევთან გაცნობითი შეხვედრა გამართა.
“მხარეებმა დადებითად შეაფასეს ქვეყნებს შორის არსებული მჭიდრო მეგობრული ურთიერთობები და განიხილეს საქართველო-აზერბაიჯანის სტრატეგიული პარტნიორობის ძირითადი მიმართულებები.
შეხვედრაზე აღინიშნა რეგიონის სტაბილური და მშვიდობიანი განვითარების მნიშვნელობა. მიხეილ ყაველაშვილმა განაცხადა, რომ მსოფლიოში მიმდინარე კონფლიქტების, სატარიფო ომებისა და გეოპოლიტიკური დაძაბულობის ფონზე, რეგიონში სტაბილურობისა და მშვიდობის შენარჩუნება კიდევ უფრო დიდ მნიშვნელობას იძენს.
მხარეებმა გამოხატეს მზაობა, უფრო დინამიკური გახადონ საქართველოსა და აზერბაიჯანს შორის არსებული სამაგალითო სტრატეგიული თანამშრომლობა.
საქართველოს პრეზიდენტმა აზერბაიჯანულ მხარეს მადლობა გადაუხადა საქართველოს სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობის ურყევი მხარდაჭერისათვის.
საუბარი ასევე შეეხო 15-16 აპრილს, აზერბაიჯანის რესპუბლიკაში დაგეგმილ საქართველოს პრეზიდენტის პირველი ოფიციალური ვიზიტის დეტალებს”, – აღნიშნულია პრეზიდენტის ადმინისტრაციის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.

President of Georgia, Mikheil Kavelashvili, held an introductory meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia, Faig Guliyev.
According to the President’s Administration, both sides positively assessed the strong and friendly relations between Georgia and Azerbaijan and discussed key areas of their strategic partnership.
The meeting emphasized the importance of ensuring peace and stability in the region. President Kavelashvili highlighted that in the context of ongoing global conflicts, trade wars, and geopolitical tensions, maintaining regional peace and stability has become even more critical.
Both parties expressed readiness to further enhance the exemplary strategic cooperation between the two countries. President Kavelashvili also thanked the Azerbaijani side for its firm support of Georgia’s sovereignty and territorial integrity.
The meeting also covered details of the President of Georgia’s upcoming official visit to the Republic of Azerbaijan, scheduled for April 15–16.