მიხეილ რამიშვილი – ალბათ, ძალიან დიდი ხნით წავალ საქართველოდან და მოვითხოვ პოლიტიკურ თავშესაფარს
როგორც რამიშვილი აცხადებს, მას ერთ-ერთ საქმეზე ციხით დაემუქრნენ. საუბარია სამოქალაქო დავაზე, რომელიც რამიშვილის მიერ, 2019 წელს შეძენილ ბინას ეხება, რომელიც ჩამოართვეს და საქმეში დევს დოკუმენტი, სადაც გამოძიება ამტკიცებს, რომ ხელმოწერა გაყალბებულია.
“მიუხედავად იმისა, რომ წარდგენილი მქონდა არაერთი მტკიცებულება – აუდიო და ვიდეოჩანაწერები როგორ ხდებოდა ამ ბინის გასხვისება და ჩემს მიერ შესყიდვა, ხაზი გადაუსვა აბსოლუტურად და პრეცედენტადაც კი არ დაუშვა და ერთ-ერთი ხელწერილი, გარკვეული დოკუმენტაცია გადააგზავნა საგამოძიებო ორგანოში და აღძრეს საქმე”, – განაცხადა რამიშვილმა “ფორმულასთან”, 28 თებერვალს ჩაწერილ ინტერვიუში.
მისივე თქმით, საქართველოს ალბათ, ძალიან დიდი ხნით ტოვებს.
“2 მარტს ვტოვებ მე საქართველოს. ვტოვებ იმიტომ, რომ აქ მე არანაირი საშუალება არ მექნება არამარტო ჩემი თავი დავიცვა,  არამედ ის ადამიანები დავიცვა, ვის ინტერესებსაც მე დღესაც ვიცავ, სადაც არ უნდა ვიყო იქიდან ჩავერთვები და სასამართლო იქნება თუ ნებისმიერი საგამოძიებო მოქმედება, ყველგან ჩართული ვიქნები. მე ალბათ, ძალიან დიდი ხნით წავალ საქართველოდან და მოვითხოვ პოლიტიკურ თავშესაფარს, მე სხვა გამოსავალი ამ ხელისუფლებამ არ დამიტოვა”, – განაცხადა რამიშვილმა.

Prominent Georgian lawyer Mikheil Ramishvili has left Georgia and is seeking political asylum abroad, claiming that the Georgian Dream government has left him with no other option.
In an interview with Formula, Ramishvili stated that he would depart on March 2 because he saw no way to protect himself or his clients under the current government. He has represented high-profile cases, including the Tamar Bachaliashvili case and the Cyanide case.
Ramishvili accused the authorities of attempting to discredit and eliminate lawyers who participate in protests and defend democracy activists. He also alleged that the government is using a property dispute over his house as an excuse to launch a legal case against him, despite his insistence that he legally purchased the property in 2019.
According to Formula TV, a court ruling has stripped him of his property based on a contested document with allegedly forged signatures. Ramishvili claims that the government is using this case as a pretext to target and undermine independent lawyers.