მიხეილ სააკაშვილი - ივანიშვილის ყველა დამსჯელი ორგანოს წარმომადგენელს გადავუხადოთ 200 ათასი დოლარი, თუ გადმოგვცემენ მასალებს
მხარს ვუჭერ უმაგრესი ლევან ხაბეიშვილის ინიციატივას. ივანიშვილის ყველა დამსჯელი ორგანოს წარმომადგენელს გადავუხადოთ 200 ათასი დოლარი თუ ისინი გადმოგვცემენ რეჟიმის საქმიანობაზე მასალებს, - ამის შესახებ საქართველოს მესამე პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი წერს.
მისივე თქმით, ფულს ხელისუფლების შეცვლის შემდეგ გადაიხდიან.
"მხარს ვუჭერ უმაგრესი ლევან ხაბეიშვილის ინიციატივას. ივანიშვილის ყველა დამსჯელი ორგანოს წარმომადგენელს გადავუხადოთ 200 ათასი დოლარი თუ ისინი გადმოგვცემენ რეჟიმის საქმიანობაზე მასალებს, მაგალითად, აქციების მონაწილეებს წამების მასალებს და ასევე, მათ, ვინც დადებს იარაღს და უარს იტყვის აქციის მონაწილეებზე თავდასხმაზე.
რა თქმა უნდა, ფულის გადახდა მოხდება რეჟიმის შეცვლის შემდეგ, ერთი თვის განმავლობაში, ივანიშვილის მაფიის მიერ მოპარული თანხების დაბრუნების პარალელურად.
მე მგონი, ხალხს უნდა ახსოვდეს, რომ მე ჩემს დაპირებებს ყოველთვის ვასრულებ”, - წერს მიხეილ სააკაშვილი.

Saakashvili expressed support for opposition leader Levan Khabeishvili’s initiative to offer $200,000 to any member of what he described as “Ivanishvili's punitive bodies” who delivers material implicating the government in abuses
Georgia’s jailed former president Mikheil Saakashvili has pledged financial rewards to law enforcement officials who provide evidence against the current government.
In a statement posted on social media on Friday, Saakashvili expressed support for opposition leader Levan Khabeishvili’s initiative to offer $200,000 to any member of what he described as “Ivanishvili's punitive bodies” who delivers material implicating the government in abuses.
“We will pay $200,000 to all representatives of Ivanishvili’s punitive bodies if they hand over materials on the regime’s activities - for example, documentation of torture against protest participants, or if they lay down their arms and refuse to act against demonstrators [during pro-European protests],” Saakashvili wrote.
He added that the payments would be made “within a month” after what he called the “regime change,” and said the funding would come in parallel with efforts to recover assets allegedly stolen by what he described as “Ivanishvili’s mafia.”