მიხეილ სააკაშვილი "ვივამედიდან“ პენიტენციურ დაწესებულებაში გადაიყვანეს
საქართველოს მესამე პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი კლინიკა „ვივამედიდან“ N12 პენიტენციურ დაწესებულებაში გადაიყვანეს, - ინფორმაციას სპეციალური პენიტენციური სამსახური ავრცელებს.
„როგორც საზოგადოებისთვის ცნობილია, მსჯავრდებული მიხეილ სააკაშვილი, სტაციონარული სამედიცინო მომსახურების მიღების მიზნით, 2022 წლის 12 მაისს გადაყვანილ იქნა კლინიკა „ვივამედში“, სადაც ის ამ დრომდე იმყოფებოდა და მიეწოდებოდა შესაბამისი სამედიცინო მომსახურება.
საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად, სამოქალაქო სექტორის საავადმყოფოდან პაციენტის პენიტენციურ დაწესებულებაში დაბრუნება ხორციელდება მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობის გათვალისწინებით მკურნალი ექიმის გადაწყვეტილების საფუძველზე.
ვინაიდან, მსჯავრდებულ მიხეილ სააკაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობა არის დამაკმაყოფილებელი და მას აღარ ესაჭიროება სტაციონარული მკურნალობა, ის გამოწერილ იქნა სამოქალაქო სექტორის კლინიკიდან და დაბრუნდა N12 პენიტენციურ დაწესებულებაში, სადაც საერთო წესით გააგრძელებს სასჯელის მოხდას“, – აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Ex-Pres Saakashvili transferred from clinic back to penitentiary facility
Georgia’s former President, Mikheil Saakashvili, has been transferred from the Vivamedi Tbilisi Clinic to Penitentiary Facility No. 12, the Special Penitentiary Service of Georgia said on Wednesday.
“As is publicly known, inmate Saakashvili was transferred to the Vivamedi clinic on May 12, 2022, to receive inpatient medical care, where he had been under treatment until now”, the agency said in its statement.
“In accordance with Georgian legislation, the return of a patient from a civilian hospital to a penitentiary facility is carried out based on the attending physician’s decision, taking into account the patient’s health condition. Since inmate Saakashvili’s health status is satisfactory and he no longer requires inpatient treatment, he has been discharged from the civilian clinic and returned to Penitentiary Facility No. 12, where he will continue serving his sentence under general conditions”, the statement added.