ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრი მიხეილ სარჯველაძე სამხრეთ კავკასიაში მსოფლიო ბანკის რეგიონულ დირექტორ როლანდ პრაისს შეხვდა.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, შეხვედრაზე, მხარეებმა ადამიანური კაპიტალის პროექტის მიმდინარეობასა და სოციალური დაცვის ანგარიშგების ინტეგრირებული სისტემის დანერგვაზე (IRSSP) ისაუბრეს. განიხილეს სოციალური სისტემების გაძლიერებისა და დასაქმების შესაძლებლობები.
მიხეილ სარჯველაძემ, სამინისტროსა და მსოფლიო ბანკს შორის, ჯანდაცვისა და სოციალური მიმართულებით არსებულ, მჭიდრო თანამშრომლობას გაუსვა ხაზი და აღნიშნა, რომ ადამიანური კაპიტალის პროგრამა მიზნად ისახავს კონკრეტული შედეგების მიღწევას, რისთვისაც აუცილებელია ინდიკატორების განსაზღვრა და მათი სწორი მონიტორინგი.
შეხვედრაზე, მხარეებმა სოციალური დაცვის ანგარიშგების ინტეგრირებული სისტემის დანერგვაზე (IRSSP) ისაუბრეს, რომელიც სოციალური დაცვის სფეროში არსებული ინფორმაციის მართვისა და გრძელვადიანი ეფექტიანობის ზრდას ისახავს მიზნად.
მსოფლიო ბანკის წარმომადგენლებმა სამინისტროს მიერ გაწეული სამუშაო დადებითად შეაფასეს და მხარეებმა თანამშრომლობის გაგრძელების მზადყოფნა კიდევ ერთხელ დაადასტურეს.
შეხვედრას ესწრებოდნენ ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის მოადგილეები: ირინე წაქაძე გიორგი ცაგარეიშვილი. ასევე - მსოფლიო ბანკის წარმომადგენლები რობერტო სორმანი, ნინო უძილაური და ნინო მოროშკინა.

Georgia and World Bank discuss human capital projects and social protection system implementation
The discussions also addressed the IRSSP, which is designed to improve the management of social protection data and increase the long-term effectiveness of social programs
The Minister for Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Labor, Health and Social Affairs of Georgia, Mikheil Sarjveladze, met with Rolande Pryce, Regional Director for the South Caucasus at the World Bank, to discuss ongoing human capital projects and the implementation of an Integrated Reporting System for Social Protection (IRSSP).
The meeting focused on strengthening social protection systems and exploring opportunities to enhance employment and social services, the ministry press office said on Wednesday.
Sarjveladze stressed the close collaboration between the Ministry and the World Bank in the fields of health and social welfare, highlighting that the human capital program aimed to achieve measurable results through well-defined indicators and rigorous monitoring.
The discussions also addressed the IRSSP, which is designed to improve the management of social protection data and increase the long-term effectiveness of social programs.
World Bank representatives praised the Ministry’s ongoing work and reaffirmed their readiness to continue cooperation in these areas.