მომსახურების სააგენტოს სტრუქტურული ერთეულები 2026 წლის პირველი იანვრიდან 4 იანვრის ჩათვლით არ იმუშავებენ
მომსახურების სააგენტოს სტრუქტურული ერთეულები 2026 წლის პირველი იანვრიდან 4 იანვრის ჩათვლით არ იმუშავებენ.
"იმ პირებს, რომლებსაც მართვის უფლების მისაღები პრაქტიკული გამოცდის პირველ ეტაპზე (მოედანი) გასვლის 30-ე დღე 2026 წლის 1 იანვრიდან 4 იანვრის ჩათვლით უწევდათ, მხოლოდ ერთი გასვლის უფლება მიეცემათ 5 იანვრიდან 9 იანვრის ჩათვლით.
იმ პირებს, რომლებსაც შენახული/დაჯავშნილი აქვთ სატრანსპორტო საშუალების სახელმწიფო სანომრე ნიშნები და აღნიშნულ პერიოდში ეწურებათ შენახვის/დაჯავშნის დრო, ვადა გაუხანგრძლივდებათ 5 იანვრის ჩათვლით.
იმ პირებს, რომლებსაც სატრანსპორტო საშუალების განბაჟების ბოლო დღე უწევთ 2026 წლის 1 იანვრიდან 4 იანვრის ჩათვლით პერიოდში, საჯარიმო სანქციები არ დაეკისრებათ და განბაჟების ბოლო ვადად განესაზღვრებათ 5 იანვარი.
ის პირები, რომლებსაც ცნობის (აპოსტილი/ლეგალიზაცია) გატანა უწევთ  2026 წლის 1, 2 ან 3 იანვარს, ცნობის გატანას შეძლებენ 5 იანვარს. სხვა შემთხვევაში ცნობების დამზადების ვადა აითვლება კანონით განსაზღვრულ ვადებში", - აღნიშნულია მომსახურების სააგენტოს განცხადებაში.

The Service Agency has advised citizens to plan accordingly and take note of the adjusted deadlines
Georgia’s Service Agency has announced that all of its structural units will be closed from January 1 through January 4, 2026, inclusive.
According to the agency’s statement, several temporary arrangements will apply during this period:
Applicants whose 30th day for taking the first stage of the practical driving test (closed course) falls between January 1 and January 4, 2026, will be granted one additional opportunity to take the exam between January 5 and January 9.
For individuals who have reserved or stored vehicle license plates and whose reservation period expires during the closure dates, the deadline will be automatically extended until January 5.
Individuals whose vehicle customs clearance deadline falls between January 1 and January 4, 2026, will not be subject to penalties. Their new final clearance deadline will be January 5.
Persons who need to obtain official certificates (apostille or legalization) on January 1, 2, or 3 will be able to do so on January 5. Otherwise, certificate processing timelines will be calculated in accordance with legally established deadlines.
The Service Agency has advised citizens to plan accordingly and take note of the adjusted deadlines.